Reklama

Přepychová úprava

21.07.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Na stěnách a na bytovém zařízení pokoje se představuje svět exotických ptáků na efektním barevném pozadí. (Zdroj - Náš útulný byt)

Přepychová úprava
ReklamaNejhonosnějším prvkem po úpravě tohoto pokoje je stěna vlevo od okna. Nejdříve jsme stěnu natřeli růžovou barvou a poté jsme nalepili s určitými odstupy od sebe tři pruhy luxusní tapety. Konzolový stolek jsme natřeli stříbrnou barvou a ve stejném stylu pak byla upravena partie kolem okna a nové nástěnné poličky.

Výrobci: stříbrná tapeta šířka 0,53 x délka 10,05 m: Rasch; pohovka Klobo, 146 x 78 cm, koberec, 130 x 70 cm, nástěnné poličky 110 x 26 cm, pléd, růžové vázy: Ikea; stolní lampa, výška 68-78 cm, židle: TopDesign; stříbrné vázy: Asa; laminátová podlaha: Haro.

Luxusní tapeta zámeckého stylu se prodává ve dvou barevných variacích.

Postup tapetování

ROZMÍCHÁNÍ
Podle návodu na obalu lepidla na tapety (Metylan spezial) zamíchejte obsah sáčku do vody a nechte je rozpustit. Potom potřete lepidlem první pruh tapety, složte ji a nechte změknout.

NALEPENÍ
Nalepte postupně pruhy tapety podle vyznačených svislých čar a gumovým válečkem tapetu vyhlaďte směrem zevnitř k vnějšímu okraji. Vytlačené lepidlo ihned setřete.

FALCOVÁNÍ
Pruhy tapety ustřihněte o několik centimetrů delší, než je výška místnosti. Po nalepení přejeďte tapetu v rohu mezi stěnou a stropem opatrně hranou nůžek.

ZKRÁCENÍ
Vrchní část tapety pak znovu opatrně odlepte a podél vyznačeného skladu ji ustřihněte. Tapetu znovu přitlačte a podle potřeby přidejte pod okraje pruhu ještě lepidlo.

Jednotný vzdušný interiér

Poličky na obrázku jsou polepeny tapetou a namontovány na zeď pomocí skrytého kování. Efektní pozadí tvoří opět růžově natřená stěna (poličky včetně kování prodává Ikea).

Efektní rám okna tvoří tři pruhy tapety s okrajem ostřiženým podle vzoru. Nahoře vytváří motiv dojem, jako kdyby exotičtí ptáci seděli přímo na záclonové tyči. V rozích věnujte pozornost provedení přechodů.

Vzor, který probouzí fantazii

Působivou dekoraci tvoří obyčejná dřevotřísková deska polepená výraznou tapetou. Výsledkem je obraz, k jehož upevnění nepotřebujete hřebíky ani šrouby, navíc poslouží jako nosná plocha k upevnění nástěnného osvětlení. Aby byl výsledný efekt dokonalý, je třeba pečlivě nalepit tapetu kolem hrany desky. V zájmu stability můžete desku upevnit na zeď pomocí obrazových závěsů. S tapetou ladí polštářky na pohovce a závěs před oknem. Jednobarevné látky působí honosně a dávají vyniknout nápadnému vzoru na tapetě.

K vytvoření žádaného efektu stačí pouze jeden výrazný dekorační prvek v místnosti. Ke krásné květované tunice (Bonprix) se také nehodí kalhoty se vzorem!

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama