Reklama

Přepychová úprava

21.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Přepychová úprava

Na stěnách a na bytovém zařízení pokoje se představuje svět exotických ptáků na efektním barevném pozadí. (Zdroj - Náš útulný byt)Nejhonosnějším prvkem po úpravě tohoto pokoje je stěna vlevo od okna. Nejdříve jsme stěnu natřeli růžovou barvou a poté jsme nalepili s určitými odstupy od sebe tři pruhy luxusní tapety. Konzolový stolek jsme natřeli stříbrnou barvou a ve stejném stylu pak byla upravena partie kolem okna a nové nástěnné poličky.

Výrobci: stříbrná tapeta šířka 0,53 x délka 10,05 m: Rasch; pohovka Klobo, 146 x 78 cm, koberec, 130 x 70 cm, nástěnné poličky 110 x 26 cm, pléd, růžové vázy: Ikea; stolní lampa, výška 68-78 cm, židle: TopDesign; stříbrné vázy: Asa; laminátová podlaha: Haro.

Luxusní tapeta zámeckého stylu se prodává ve dvou barevných variacích.

Postup tapetování

ROZMÍCHÁNÍ
Podle návodu na obalu lepidla na tapety (Metylan spezial) zamíchejte obsah sáčku do vody a nechte je rozpustit. Potom potřete lepidlem první pruh tapety, složte ji a nechte změknout.

NALEPENÍ
Nalepte postupně pruhy tapety podle vyznačených svislých čar a gumovým válečkem tapetu vyhlaďte směrem zevnitř k vnějšímu okraji. Vytlačené lepidlo ihned setřete.

FALCOVÁNÍ
Pruhy tapety ustřihněte o několik centimetrů delší, než je výška místnosti. Po nalepení přejeďte tapetu v rohu mezi stěnou a stropem opatrně hranou nůžek.

ZKRÁCENÍ
Vrchní část tapety pak znovu opatrně odlepte a podél vyznačeného skladu ji ustřihněte. Tapetu znovu přitlačte a podle potřeby přidejte pod okraje pruhu ještě lepidlo.

Jednotný vzdušný interiér

Poličky na obrázku jsou polepeny tapetou a namontovány na zeď pomocí skrytého kování. Efektní pozadí tvoří opět růžově natřená stěna (poličky včetně kování prodává Ikea).

Efektní rám okna tvoří tři pruhy tapety s okrajem ostřiženým podle vzoru. Nahoře vytváří motiv dojem, jako kdyby exotičtí ptáci seděli přímo na záclonové tyči. V rozích věnujte pozornost provedení přechodů.

Vzor, který probouzí fantazii

Působivou dekoraci tvoří obyčejná dřevotřísková deska polepená výraznou tapetou. Výsledkem je obraz, k jehož upevnění nepotřebujete hřebíky ani šrouby, navíc poslouží jako nosná plocha k upevnění nástěnného osvětlení. Aby byl výsledný efekt dokonalý, je třeba pečlivě nalepit tapetu kolem hrany desky. V zájmu stability můžete desku upevnit na zeď pomocí obrazových závěsů. S tapetou ladí polštářky na pohovce a závěs před oknem. Jednobarevné látky působí honosně a dávají vyniknout nápadnému vzoru na tapetě.

K vytvoření žádaného efektu stačí pouze jeden výrazný dekorační prvek v místnosti. Ke krásné květované tunice (Bonprix) se také nehodí kalhoty se vzorem!

Náš útulný byt

Související články

Domov plný pohody

Domov plný pohody

28.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Paní Věra bydlí v bytě 3 + 1 ve staré zděné bytovce z padesátých let. Dispozice bytu má jednoduché, ale praktické členění. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Útulný a romantický pokoj

Útulný a romantický pokoj

26.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pohodlná sedací souprava, flexibilní jídelní a pracovní stůl v jednom a především příjemná atmosféra! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Byt pro dva

Byt pro dva

16.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Dnešní návštěva u paní Ireny a jejího přítele je důkazem, že i novostavba pár let po dokončení potřebuje změny, které komfort bydlení zvýší, aby jeho ... Celý článek

Prostor pro relaxaci

Prostor pro relaxaci

14.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Příroda představuje často ty nejhezčí příklady harmonického obytného stylu. Hlavní inspirací pro zařízení tohoto obývacího pokoje se stalo moře a kraj... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii