Reklama

Příjemné barvy

01.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jak se může proměnit třípokojový byt s uzavřenou kuchyní ve vzdušné, moderně zařízené 3 + kk, ukazuje dnešní rekonstrukce. (Zdroj - Náš útulný byt)

Příjemné barvy
Reklama

Paní Lucie nemusela nový byt hledat dlouho. Ve svém rodném domě zdědila po prarodičích horní patro a spolu s bratrem se pustila do jeho rekonstrukce.

Na první pokus
Za své vzala komora, z oddělené koupelny a toalety se stala jedna místnost, kuchyň se otevřela do obývacího pokoje a také některé dveře našly nové umístění. Bytu to rozhodně prospělo. Koupelna je mnohem prostornější, totéž platí i o hlavním obytném prostoru. Spojení obývacího pokoje a kuchyně je v případě tohoto bytu jednoznačným kladem. Vybourání komory se může jevit jako diskutabilní. Ovšem díky jejímu zrušení bylo možné odstranit v obývacím pokoji výlez na půdu. Nad komodou v předsíni mají stahovací schůdky do podstřeší určitě mnohem větší logiku než nad bílou sedačkou. Ne každému se podaří provést rekonstrukci na první pokus, Lucii se to ale povedlo. Napoprvé uspěla při výběru stavební firmy. Firma Vašák z Nového Oldřichova udělala de facto stavbu na klíč. Počínaje bouracími pracemi přes nové omítky a veškeré nové instalace, obklady, dlažby, podlahy a osazování dveří – to vše realizovali naprosto bezchybně. Má to někdo štěstí!

Výrazný kontrast
Barevnou kombinaci, která je pro tento byt typická, si v sobě Lucie nese od dětství. Už její rodiče měli interiér takto laděný. Podobnou cestou se tedy Lucie vydala i při zařizování svého interiéru. V bíle vymalovaných místnostech je bílý nábytek a kontrast k němu tvoří tmavá plovoucí laminátová podlaha Parador. Jedinou výjimkou v barevném ladění je koupelna. Nutno podotknout, že ona jednotnost barev bytu svědčí.

Spojení bílé sedačky, zakoupené v Kice, s barevnými polštářky se opravdu vydařilo. Navíc s tím vším krásně koresponduje koberec i tmavá skřínka z IKEA.

Květiny jsou Luciinou vášní, kterou zdědila po mamince.

Paní domu je i zdatná aranžérka, a tak po celém domě najdeme nejrůznější dekorativní zátiší.

Hlavní předsíň je v přízemí. V patře je malá předsíňka s komodou.

Pod krbová kamna nechtěla paní domu dlažbu. Raději nechala dát přes lamely skleněnou desku a na ni položila kruhový kobereček.

Současně s rekonstrukcí interiéru proběhla v celém domě i výměna oken.

V této ložnici, dokonale sladěné s ostatním zařízením, prozatím přespává Luciin bratr.

Své ložnici říká Lucie dámský budoár. Prim v ní hraje nábytek z IKEA.

Díky propojení bývalé koupelny a WC se mohla do domu nastěhovat i rohová vana od firmy Siko.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama