Reklama

Přirozená útulnost

10.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Lákavé „místo u krbu“ je pouze jedním z dobrých nápadů v tomto obývacím pokoji... (Zdroj - Náš útulný byt)

Přirozená útulnost
Reklama

Co tvoří atmosféru?
● Jak je vidět, tento styl zařízení nemusí být nutně rustikální. Zárukou toho, abyste se tu cítili dobře, jsou přírodní vlákna a materiály. Závěsy před oknem jsou hedvábné, koberec je sisalový. To je sice houževnatý materiál, ale vhodně zvolená barva mu dodává nádech elegance.
● Hnědá je skvělá barva, ovšem když jí chybí kontrast, může působit fádně. V tomto případě tomu tak není, protože ji doplňují lilkové a červené odstíny i škála béžové a oranžové. Celá použitá paleta barev má harmonický a živý výraz.
● Nábytek z přírodního dřeva bez ozdobných kudrlinek, se štíhlými konturami působí moderně, a přitom nadčasově. Investice do kvalitního materiálu se vám časem vrátí.

Zařizování podle projektu
Přibližně 23 metrů čtverečních plochy je obratně rozčleněno pomocí sektorových dílů nábytku. Vpředu vznikl útulný čtenářský koutek, ze kterého je praktický přístup ke knihám v poličkách. V zadní části před francouzskými okny má své místo „velká“ sedací souprava a konferenční stolek. Čtenářské křeslo může podle potřeby sedací soupravu doplnit. Atrapa krbu ze štuku na pravé stěně je umístěna tak, aby na ni bylo vidět z obou částí pokoje.

Pohovka, která vypadá jako ratanová, je ve skutečnosti vyrobena z odolného materiálu Dotted Loom, což je vlastně stočený papír. Základem je dřevěná konstrukce opletená loomem a doplněná kvalitními čalouněnými polštáři. K sedací soupravě se dobře hodí konferenční stolek. Vedle pohovky stojí komoda ve starožitném stylu. V přední části pokoje doplňuje zařízení poměrně jednoduchý sektorový nábytek z bukového dřeva, který je pokoji střižen takříkajíc na míru. Více se o tom dozvíte na další straně. Přes určitou stylovou různorodost působí celá místnost sladěným dojmem. Je to zásluhou promyšlené koncepce materiálů a barev: lilková barva stěn se opakuje na koberci a na závěsech, červená na doplňcích.

To je přesně takové místo, kde si člověk udělá pohodlí s pěknou knížkou v ruce! Nevadí, že je štukový krb ve stejném odstínu jako zeď za ním. Není pravý, jde pouze o kamufláž. Můžete ho využít na vytvoření stylového zátiší se svíčkami, vázami a fotorámečky.

Obývací stěna je podle přání složená z různých prvků a stejně individuálně je opatřena také zásuvkami a přihrádkami. Stěnu lze později libovolně přestavět nebo rozšířit.

Dokonalé detaily

K jednotlivým modulům sektorového nábytku existuje vrchní deska a podstavec, každý díl je tak čistě ukončen a profesionálně zpracován.

Rohy skříněk spojují v duchu staré řemeslné tradice polokryté trvanlivé rybinové spoje bez použití kovu nebo plastu.

Také zadní stěny modulů hlubokých 33 cm nebo 50 cm jsou z masivního dřeva. V nabídce je speciální část, která má vzadu otvor na protažení kabelu.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama