Reklama

Pro vášnivé čtenáře

09.06.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Klidná chvilka s oblíbenou četbou, to je vzácnost, na kterou si v naší uspěchané době stále obtížněji hledáme čas.

Pro vášnivé čtenáře
Reklama

Odborník radí
Veronika Kolářová
JV POHODA
www.jvpohoda.cz

V dnešní době už není knihovna tak samozřejmou součástí bytového zařízení jako dřív. Televizní obrazovka nekompromisně vytlačuje knížky nejen z našich příbytků, ale také z našich životů. Trávíme před ní stále více času, o který soupeří snas jen s monitorem počítače. Na to, abychom si doma zřídili malý Památník písemnictví, má však prostorové možnosti málokdo. Proto vám chceme představit rozsáhlé nábytkové programy i zcela nepatrné, spíše vtipné dekorativní police, kam lze sbírku oblíbené četby umístit.

Milovníci techniky mohou zredukovat počet svazků díky tzv. elektronické knize (k dostání např. na www.mall.cz). Vlastníte-li opravdu velké množství knih, můžete se inspirovat obývacím pokojem (foto nahoře). Zde je vidět, kdo je tu neomezeným vládcem.

Netradiční řešení: vzdušnou a velice praktickou alternativou ke klasické nábytkové stěně je police na televizi s názvem Bellano. Pevná část je rozdělena na tři úzké přihrádky, zatímco televizní díl lze otáčet kolem osy o 180°, takže umožňuje natočit obrazovku podle potřeby. (40260 Kč, Vasta nábytek)

Flexibilní prvky rohové knihovny ze světlého bukového dřeva vytvořily zařízení celé místnosti. Stačilo dodat jen pár křesílek a stolků. (Od 247 000 Kč, Vasta nábytek)

Knihovna s posuvnými dvěřmi vyrobená z ořechu je součástí obývacího programu Michelle, který pro společnost Jinota navrhla designérka Michaela Procházková (57 298 Kč)

Nástěnná dekorace je jakoby mimochodem plní i funkci poličky. (14 470 Kč, JV Pohoda)

Stěna Yaris značky Gwinner citlivě pracuje s uzavřenýmiprvky i s otevřenými policemi z bukového dřeva, čímž vytváří vyváženou kompozici. (Od 99 900 Kč)

Barevné vlnovky. Flexa z leštěného metakrylátu vám poslouží nejen k odložení knížek menších formátů, ale také jako výrazný prvek v interiéru. (Od 1170 Kč, Alax)

Originální police měří 1,95x2 m. Její nepravidelné členění nabízí možnost zajímavě střídat knihy s dekorativními předměty. (23 500 Kč, Kare)

Zajímavě koncipovaná sestava Kara kombinuje ořechové dřevo s lakovanými policemi v barvě grafitu. Cena této ses tavy se pohybuje od 138 500 Kč. (Vasta nábytek)

Řada Liatorp nabízí otevřené police i prosklené dveře, takže svou sbírku knih můžete mít přehledně uspořádanou a chráněnou prachem. (26 160 Kč, IKEA)

Zarážky se dají ztvárnit i netradičně - třeba jako dva chromovaní siláci, kteří zajišťují khiny ve správné poloze. (930 Kč)

Knihovnička Loft značky Calligaris se vyrábí ve dvou výškách 60 a 100 cm a ve dvou verzích: třešeň nebo mořený dub. ( Od 9568 Kč, Alax)

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama