Reklama

Proměna kuchyně a dětského pokoje

12.10.2010 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

U této realizace jsem tvořil interiér malé kuchyně spolu s dětským pokojem v bytě, kde bydlí maminka s šestiletou dcerou. (Interior designer Ladislav Rendl)

Proměna kuchyně a dětského pokoje
Reklama

O původní kuchyni lze říci, že v ní zkrátka nebylo dobře vůbec nic. Byla tmavá, nepraktická, bez základních spotřebičů, jako je například trouba. Nemluvě o nedostatku varného prostoru. Lednice už slavila téměř 20. narozeniny, což je vyloženě nebezpečné, protože průměrná životnost tohoto spotřebiče je mnohem nižší.

V nové kuchyni jsem se především snažil prostor opticky zvětšit a prosvětlit. Z toho důvodu jsem použil světlou mozaiku až do stropu v kombinaci s linkou do tvaru L v bílém lesklém provedení. Světelný efekt doplňuje sádrokartonový podhled s bodovým osvětlením a dále světelné police, které jednak osvětlují pracovní plochu a jednak působí esteticky. Originálním prvkem v místnosti je nápis „dobrou chuť“ napsaný v hebrejštině, jelikož majitelka strávila několik let v Izraeli.

Dětský pokoj byl zařízen více méně provizorně, chyběl především úložný prostor pro spoustu hraček, jež jeho obyvatelka vlastní:-). Základní rozvržení jsem v zásadě neměnil, jen stůl dostal nové umístění přímo pod oknem, kde je nejvíce světla pro práci.

V pokoji jsem zkombinoval různé syté barevné odstíny, díky kterým vznikl jakýsi útulný budoár. Aby nám ale nevznikla tmavá malá „nora“, barvy byly staženy bílým lesklým nábytkem. V prostoru jsme pak vytvořil jakési „hravé“ zákoutí, kterému dominují barevné noty na zdi, jež bude dívku inspirovat a podporovat nejen ve hře na violoncello, která ji tak baví. Dalšími veselými prvky jsou nebesa nad postelí, závěsy, korálky a zrcadlo ve tvaru slunce.
Jako potřebný úložný prostor neslouží pouze velká šatní skříň, ale také závěsné sítě či variabilní plastové bedny.

Pokoj je však zároveň koncipován i studentsky, což znamená, že po drobných úpravách (změna výmalby aj.) může sloužit s tímto zařízením i za několik let, kdy nebude oblíbeným barvám vévodit růžová:-).

Ladislav Rendl
Interior designer
www.laredesign.estranky.cz

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama