Proměna kuchyně a dětského pokoje

12.10.2010 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Proměna kuchyně a dětského pokoje

Sponzorované odkazy:

U této realizace jsem tvořil interiér malé kuchyně spolu s dětským pokojem v bytě, kde bydlí maminka s šestiletou dcerou. (Interior designer Ladislav Rendl)

O původní kuchyni lze říci, že v ní zkrátka nebylo dobře vůbec nic. Byla tmavá, nepraktická, bez základních spotřebičů, jako je například trouba. Nemluvě o nedostatku varného prostoru. Lednice už slavila téměř 20. narozeniny, což je vyloženě nebezpečné, protože průměrná životnost tohoto spotřebiče je mnohem nižší.

V nové kuchyni jsem se především snažil prostor opticky zvětšit a prosvětlit. Z toho důvodu jsem použil světlou mozaiku až do stropu v kombinaci s linkou do tvaru L v bílém lesklém provedení. Světelný efekt doplňuje sádrokartonový podhled s bodovým osvětlením a dále světelné police, které jednak osvětlují pracovní plochu a jednak působí esteticky. Originálním prvkem v místnosti je nápis „dobrou chuť“ napsaný v hebrejštině, jelikož majitelka strávila několik let v Izraeli.

Dětský pokoj byl zařízen více méně provizorně, chyběl především úložný prostor pro spoustu hraček, jež jeho obyvatelka vlastní:-). Základní rozvržení jsem v zásadě neměnil, jen stůl dostal nové umístění přímo pod oknem, kde je nejvíce světla pro práci.

V pokoji jsem zkombinoval různé syté barevné odstíny, díky kterým vznikl jakýsi útulný budoár. Aby nám ale nevznikla tmavá malá „nora“, barvy byly staženy bílým lesklým nábytkem. V prostoru jsme pak vytvořil jakési „hravé“ zákoutí, kterému dominují barevné noty na zdi, jež bude dívku inspirovat a podporovat nejen ve hře na violoncello, která ji tak baví. Dalšími veselými prvky jsou nebesa nad postelí, závěsy, korálky a zrcadlo ve tvaru slunce.
Jako potřebný úložný prostor neslouží pouze velká šatní skříň, ale také závěsné sítě či variabilní plastové bedny.

Pokoj je však zároveň koncipován i studentsky, což znamená, že po drobných úpravách (změna výmalby aj.) může sloužit s tímto zařízením i za několik let, kdy nebude oblíbeným barvám vévodit růžová:-).

Ladislav Rendl
Interior designer
www.laredesign.estranky.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Na úpatí Brd

Na úpatí Brd

27.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Paní Blanka dokázala se svým manželem vdechnout starému domu nový život. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Působení barev: Teorie ročních dob

Působení barev: Teorie ročních dob

20.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Kombinace barev podle teorie ročních období je jednou z možností, jak sladit bytový interiér. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Působení barev: Fialová

Působení barev: Fialová

6.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Mystická a královská, upjatá a uzavřená. Také módní a přitažlivá. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Působení barev: Růžová

Působení barev: Růžová

29.9.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Růžová je dívčí barva, která dle odstínu může být romantická i extravagantně vznešená. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii