Prostor pro relaxaci

14.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Prostor pro relaxaci

Sponzorované odkazy:

Příroda představuje často ty nejhezčí příklady harmonického obytného stylu. Hlavní inspirací pro zařízení tohoto obývacího pokoje se stalo moře a krajina kolem něj. (Zdroj - Náš útulný byt)

Zeptali jsme se:

IVA BASTLOVÁ
designérka
(www.architrade.cz)

Velmi pěkně sladěný bytový interiér. Tyto barvy jsou vhodné do větších, prosluněných prostor hlavně proto, aby pokoj ochladily. Kobercové čtverce bych použila spíše do modernějších a strohých bytů. Na podlaze by se zde dobře vyjímal i výraznější dekor dřeva a světlý kusový koberec. Pohovka by také více vynikla na tmavší podlaze. Kombinace ratanu a modré barvy působí svěže a opravdu navozuje mořskou atmosféru a vyvolává klid.

Vhodný podklad tvoří kobercové čtverce v neutrální barvě kombinované s modrými odstíny vody. Zařízení tvoří jednoduché, kvalitní kusy nábytku, z nichž vyzařuje přímořská atmosféra. Za skříní je zeď upravená do vzhledu shetlandského kamene, připomíná tak kamenná stavení na Shetlandských ostrovech ležících mezi Norskem a Skotskem.

Kobercové čtverce

Nejdříve položte všechny kobercové čtverce v místnosti. Začněte uprostřed, položte je do kříže a odtud postupujete dál. Dbejte na střídání směru vlasu. Okrajové kusy uřízněte pomocí pravítka a nože na koberce.

Z rozpůlených čtverců složte k sobě vždy jeden obdélník tmavě a jeden světle modrý. Kobercové čtverce mají tu výhodu, že můžete s jejich pomocí vytvářet různé individuální vzory. Další předností je to, že čtverce se skvrnami nebo jinak poškozené můžete jednotlivě vyměnit.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Přepychová úprava

Přepychová úprava

21.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Na stěnách a na bytovém zařízení pokoje se představuje svět exotických ptáků na efektním barevném pozadí. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Byt pro dva

Byt pro dva

16.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Dnešní návštěva u paní Ireny a jejího přítele je důkazem, že i novostavba pár let po dokončení potřebuje změny, které komfort bydlení zvýší, aby jeho ... Celý článek

Mnohem víc barvy

Mnohem víc barvy

7.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Přesvědčte se, jak vlastnoručně vytvořená regálová stěna, nové látky a přesun nábytku dodají obývacímu pokoji mnohem více šarmu. (Zdroj - Náš útulný b... Celý článek

Květinová výzdoba

Květinová výzdoba

30.6.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pomocí ozdobných lišt a květinové tapety se stěny promění v krásnou domácí kulisu. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii