Pusťte si vintage do domu

5.4.2013 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Moderní styl je krásný, ale řekněme si to narovinu také poněkud studený. Doplňky a dekorace jsou tím, co dělá domov domovem. Mohou nám připomínat hezké chvíle nebo nám jenom svým prostým bytím dělají radost a přesně takové jsou dekorace ve stylu vintage.

Pusťte si vintage do domu

Co vlastně vintage představuje

Slovem vintage byla dříve označována výběrová vína určitého stáří a zralosti, dnes se tento pojem dostal do povědomí v souvislosti s módou a všeobecně designem. Značí vše, co pochází z dob minulých nebo se tak alespoň tváří. Ne však každé staré haraburdí můžeme považovat za vintage. Označujeme jím věci, které mají duši.

Prvky z dob minulých do každého interiéru

Tento druh bytových doplňků se hodí do každého interiéru. Nevěříte? Tak pozorně sledujte.

Stylové hodiny z dob našich rodičů ověnčené květinami skvěle padnou do romantického i chalupářského bydlení. Určitě je ocení i mladá školačka, které se ráno nechce z postele. 

Zajímavým řešením osvětlení v moderním interiéru jsou stojací lampy ve stylu art deco. Jsou elegantní, jednoduché a přitom tak oduševnělé. Navíc se dají skvěle kombinovat a s jejich pomocí můžete vytvořit zajímavou hru světel například ve vašem obývacím pokoji. 

  

 

V dnešní době je moderní minimalistické bydlení s důrazem na jednoduchost. Ničím neobvyklým už nejsou ani interiéry v průmyslovém stylu. Studený kov a beton můžete prohřát zajímavými textilními doplňky v podobě dekoračních polštářků, dek či koberců. Není nad to, když si pohodlně uvelebíte na měkkém polštáři s průmyslovým logem. 

Vintage doplňky dnes koupíte v mnoha obchodech. Jedním ze specializovaných prodejců je například Bella Rose, kde seženete bytové dekorace od svítidel přes textilie po nábytkové solitéry. Můžete také zapátrat na půdě a najít poklady po babičce. Nebo navštivte bazary, kde na skvělé kousky s duší určitě narazíte.

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Přestěhujte se do nového! Zajímavé developerské projekty na Praze 5

Přestěhujte se do nového! Zajímavé developerské projekty na Praze 5

25.4.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Tato pražská část se v současné době těší největšímu zájmu developerů. Představuje zajímavou lokalitu díky blízkosti Prokopského a Dalejského údolí, d... Celý článek

Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

19.4.2013 | Redakce | Bydlení čtenářů

Pro mladý pár bylo důležité bydlet konečně ve svém, ale také v příjemném prostředí. To prapodivně barevný byt, který vytvořil předchozí majitel, včetn... Celý článek

Nové byty – co od nich očekávat

Nové byty – co od nich očekávat

21.3.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Velká konkurence na trhu s nemovitostmi se odráží i v pestré nabídce bytů. Co můžete na prohlídce takové novostavby očekávat? A co by mělo být standar... Celý článek

Blíž k obloze

Blíž k obloze

28.1.2013 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Podkroví je romantické, zařídit ho však vyžaduje dobré nápady. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii