Reklama

Romantika pod střechou

21.4.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Romantika pod střechou

Už deset let bydlí Julie Klipperová se svým manželem a dvěma dospívajícími syny v renovovaném secesním domě na kraji menšího města. Tato rodina si zde pořídila prostorný byt o ploše 100 m²… „Ale doopravdy útulno je tady až nyní, kdy náš obývací pokoj prodělal omlazovací kúru,“ přiznává Julie Klipperová. Dlouhou dobu nebyl totiž tento pokoj vůbec atraktivní. „Byl sice zařízen funkčně, ale neměl žádnou atmosféru. A to jsme teď změnili – pomocí originálních nápadů, z nichž jsem spoustu sama také realizovala,“ vzpomíná. (Zdroj - Náš útulný byt)

Do práce se pustila společně s dlouholetou přítelkyní

Koncepci barev a zařízení vymyslela Julie Klipperová spolu se svou přítelkyní. Stěny jsou natřené světle šedou barvou a zčásti opatřené pruhovaným vzorem.
U nového bílého a krémového nábytku byl kladen obzvláštní důraz na to, aby poskytoval dostatek úložného prostoru na knihy, nádobí a osobní věci, kterých je ve čtyřčlenné domácnosti vždy plno. Když se začalo uvažovat o koupi sedací soupravy, objednaly se hned dvě pohovky najednou, aby se na ně mohla pohodlně usadit celá rodina.
„A když ve vázách rozkvetou ještě moje oblíbené růže, pak cítím, že mi v téhle domácí oáze už opravdu nic nechybí ke štěstí,“ popisuje nadšeně Julie Klipperová.

PŘEDTÍM - Tomuto obývacímu pokoji chybělo teplo a útulnost.

PO RENOVACI už nic nepřipomíná starý obývací pokoj. Nový nábytek byl vybrán v krémové a bílé a decentními barevnými dominantami jsou zde růžové doplňky – světlé odstíny například na stínítku stolní lampy, v sytější variantě se objevují na vlastnoručně ušitých polštářcích nebo na přikrývce. Zdařilou proměnu korunuje ušlechtilá secesní lampa.

Každý kout podkrovního pokoje o ploše 25 m² je smysluplně využit, aniž by byl prostor příliš zastavěný a stísněný. Jako přímo zázračný zásobník úložného prostoru se projevila nízká skříňka v kupeckém stylu. Kromě zásuvek má také otevřené přihrádky na koše, kompaktní disky a krabice.

NOVÝ NÁTĚR
Staré dřevěné trámy by se měly v každém případě zachovat, protože opticky člení prostor a jsou symbolem útulnosti. Kromě toho jsou důležité pro statiku podkroví. Vadil však na nich jejich původní hnědý odstín, protože působil fádně a vůbec se nehodil k novému zařízení. Řešení: Julie Klipperová zesílila trámy smrkovými prkny ze stavebního centra a natřela je celé na bílo.

PRUHY
Stěny v obývacím pokoji jsou natřeny světle šedou barvou a nabízelo se řešení souvislé místo pod střešními okny zvýraznit pruhovaným vzorem. Plocha byla rozdělena do pruhů a pásy, které se měly natřít tmavším odstínem, byly oblepeny malířskou lepicí páskou.

S VÁLEČKEM
Malým malířským válečkem nanesla Julie tmavší šedý odstín na plochy mezi dvěma lepicími páskami. Po zaschnutí barvy byly pásky opatrně strženy.

Úzké křeslo s potahem doplněné vhodnou taburetkou je do tohoto kouta jako stvořené. Ve speciální dřevěné poličce jsou po ruce časopisy a pomocí nostalgické stojací lampy lze nasměrovat světlo na čtení.
Náš útulný byt

Související články

Bydlení po dědečkovi

Bydlení po dědečkovi

5.5.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Radek s rodiči restituoval činžovní dům v Hradci Králové, který nechal v roce 1928 postavit jeho dědeček. Na tehdejší dobu se jednalo o luxusní bydlen... Celý článek

Čarování s prostorem

Čarování s prostorem

28.4.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Nápaditá dělicí příčka jako mávnutím kouzelného proutku proměnila fádní pokoj v místo, kde má vše svůj řád a díky svěžímu barevnému řešení se tu každý... Celý článek

Krůček do nebe

Krůček do nebe

15.4.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Rodina Studihradových obývá horní patro dvougeneračního domu se zahradou. S koncem stavebního spoření se rozhodli přistoupit k rekonstrukci svého bytu... Celý článek

MOBITEX 2010 poprvé společně se Stavebními veletrhy

MOBITEX 2010 poprvé společně se Stavebními veletrhy

7.4.2010 | PR článek | Bydlení čtenářů

Pořizujete si nové bydlení, měníte nábytek nebo jen chcete oživit interiér něčím novým? Zapomeňte na složité hledání informací a objíždění jednotli... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii