affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.01.2019 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě dřevostavby. Právě dřevostavby jsou v posledních letech velice oblíbené, a to hned z několika důvodů. V následujících řádcích vám prozradíme, proč spousta zájemců o bydlení preferuje dřevěné stavení před zděným.

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!
Reklama

Cena

V současné době bývá hlavním rozhodujícím faktorem cena. Jestliže se vám zamlouvá roubenka z masivního dřeva, počítejte s tím, že se cena vyšplhá poměrně vysoko, zatímco montovaná dřevostavba vyjde o něco levněji než cihlové stavení podobné velikosti. Co se týče tepelněizolačních vlastností, dřevostavby v nich rozhodně nepokulhávají. Samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní práci stavební společnost odvede.

Energetická náročnost

Dřevostavby bývají postaveny v nízkoenergetickém či pasivním standardu, a tak výrazně ušetříte za vytápění. Sice i zděný rodinný dům může být nízkoenergetický, nicméně na stavebním pozemku kvůli silným stěnám a zateplení zabere více místa oproti dřevostavbě.

Doba realizace

Obrovskou výhodou je, že při realizaci dřevostavby se nepoužívají žádné mokré procesy, které by dobu stavby prodloužily kvůli vysychání a vyzrávání. Pokud se zeptáte i svých známých, jak dlouho trvalo postavit zděný dům, zjistíte, že minimálně rok či rok a půl. U dřevostavby je doba realizace mnohem kratší a pohybuje se v řádu několika měsíců.

Životnost

Zřejmě vás bude zajímat i životnost. O zděných stavbách se říká, že vás přežijí, protože některé objekty vydrží klidně i sto let, ne-li více. Stejnou životnost může mít i dřevostavba, stačí jí poskytnout dostatečnou péči a pravidelnou údržbu.

Pokud hledáte specialistu, jenž se specializuje na dřevostavby, podívejte se do pestrého portfolia služeb ryze české firmy PILA MARTINICE. V její nabídce najdete nejen dřevostavby na míru, ale také vám pomůže s krovy, střechou, halou či stájí.

Reklama
Reklama

Související články

Vytvořte z domu či bytu opravdový domov

11.04.2019 | Bydlení čtenářů

Také znáte staré známé rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc? Dejte jí dům a vytvoří vám domov. Je to tak, sebevětší byt či dům není nikdy… Celý článek

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.01.2019 | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom… Celý článek

Vyměňte starý za nový! Za pomoci realitní kanceláře se nemáte čeho bát

10.12.2018 | Bydlení čtenářů

„Starou lásku, starou káru, starou chajdu…vyměňte starou za novou“, zpívá se v jedné písni. Co se v srdeční oblasti nedá vyčíslit, platí na trhu… Celý článek

Lokalita je při výběru stejně klíčová jako samotný dům či byt

21.11.2018 | Bydlení čtenářů

Při výběru nového bydlení se nezaměřujte jen na nemovitost jako takovou, byť ta při vašem rozhodování zřejmě bude mít hlavní slovo. Stejnou pozornost… Celý článek

Reklama
Reklama