Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.01.2019 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě dřevostavby. Právě dřevostavby jsou v posledních letech velice oblíbené, a to hned z několika důvodů. V následujících řádcích vám prozradíme, proč spousta zájemců o bydlení preferuje dřevěné stavení před zděným.

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!
Reklama

Cena

V současné době bývá hlavním rozhodujícím faktorem cena. Jestliže se vám zamlouvá roubenka z masivního dřeva, počítejte s tím, že se cena vyšplhá poměrně vysoko, zatímco montovaná dřevostavba vyjde o něco levněji než cihlové stavení podobné velikosti. Co se týče tepelněizolačních vlastností, dřevostavby v nich rozhodně nepokulhávají. Samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní práci stavební společnost odvede.

Energetická náročnost

Dřevostavby bývají postaveny v nízkoenergetickém či pasivním standardu, a tak výrazně ušetříte za vytápění. Sice i zděný rodinný dům může být nízkoenergetický, nicméně na stavebním pozemku kvůli silným stěnám a zateplení zabere více místa oproti dřevostavbě.

Doba realizace

Obrovskou výhodou je, že při realizaci dřevostavby se nepoužívají žádné mokré procesy, které by dobu stavby prodloužily kvůli vysychání a vyzrávání. Pokud se zeptáte i svých známých, jak dlouho trvalo postavit zděný dům, zjistíte, že minimálně rok či rok a půl. U dřevostavby je doba realizace mnohem kratší a pohybuje se v řádu několika měsíců.

Životnost

Zřejmě vás bude zajímat i životnost. O zděných stavbách se říká, že vás přežijí, protože některé objekty vydrží klidně i sto let, ne-li více. Stejnou životnost může mít i dřevostavba, stačí jí poskytnout dostatečnou péči a pravidelnou údržbu.

Pokud hledáte specialistu, jenž se specializuje na dřevostavby, podívejte se do pestrého portfolia služeb ryze české firmy PILA MARTINICE. V její nabídce najdete nejen dřevostavby na míru, ale také vám pomůže s krovy, střechou, halou či stájí.

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama