Reklama

Různé varianty

07.01.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Současný trend dává před oddělenými místnostmi přednost jedinému obytnému prostoru, který je členěn pouze nábytkem. (Zdroj - Náš útulný byt)

Různé varianty
Reklama

Rady pro výběr
Za poslední desítky let, a zejména po pádu totality, se dispozice bytů u nás výrazně změnila. Panelákové „komůrky“, kde byl sice jasně vymezený účel jednotlivých místností, ale často se nedaly rozumně zařídit, vystřídal jediný velký obytný prostor. Běžně se v domácnostech setkáme s otevřeným obývacím pokojem spojeným s kuchyní, aby se paní domu při vaření necítila odstrčená. Je jasné, že jednotlivé zóny v otevřené obytné místnosti je potřeba rozčlenit pomocí nábytku, úložných systémů, paravánů nebo například důmyslně navržené stěny z pokojových rostlin. Elegantní řešení tam, kde potřebujeme pokoj rozdělit od podlahy až po strop, a získat tak větší pocit intimity, představuje polopříčka, do níž pro větší efekt můžeme zabudovat krb nebo akvárium. Nejsnadnějším způsobem bez náročných stavebních úprav samozřejmě zůstává členění pomocí nábytku. Otevřená knihovna neubere světlo, ale přitom jasně vymezí klidovou část, kde si chceme nerušeně posedět s knížkou. Kuchyni od zbytku místnosti nejčastěji odděluje barový pult nebo praktický příborník postavený kolmo ke stěně.

Nejčastěji používáme k oddělení jednotlivých zón otevřenou knihovnu nebo policový regál postavený kolmo ke stěně. (3490 Kč, IKEA)

Běžným způsobem dělení prostoru bývá sádrokartonová polopříčka. Lépe vypadá, když ji oživíme z obou stran viditelným plynovým krbem, který se snadno udržuje. (Foto: Kanadská krbová kamna)

Originální řešení představují střídavě zavěšené květináče z lisovaného polyetylenu. (Cena sestavy: 25 883 Kč, Alax)

Rozsvícená stěna složená z dvaceti lamp s barevnými látkovými stínidly působí pozoruhodně, ale ani zhasnutá neztrácí nic ze své atraktivity. Má rozměr 148 x 138 cm a existuje i v užší verzi. (28 900 Kč, Kare). Pokud v hledáte kvalitní obývací stěny, podívejte se na naši nabídku.

Skleněný panel Screen italského výrobce Astor Mobili o rozměru 50 x 5 x 275 cm stojí 64 658 Kč a dřevěný typ s poličkou o velikosti 80 x 5 x 275 cm pořídíte za 71 220 Kč. (Abitare)

Jednotlivé díly paravánu Endless jsou spojeny svislým zipem. Celkový rozměr je 161 x 130 cm. (21 600 K č, Ligne Roset)

Systém MODlife
Tento variabilní systém je ideální do dětského pokoje. Praktické využití najde kdekoli, třeba i v domácí pracovně. Vyrábí se v mnoha barvách, je z odolného a zdravotně nezávadného plastu a dá se snadno složit i rozebrat. Dodává se v plochém balení. (Více na www.modlife.cz)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama