Reklama

Různé varianty

7.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Současný trend dává před oddělenými místnostmi přednost jedinému obytnému prostoru, který je členěn pouze nábytkem. (Zdroj - Náš útulný byt)

Různé varianty

Rady pro výběr
Za poslední desítky let, a zejména po pádu totality, se dispozice bytů u nás výrazně změnila. Panelákové „komůrky“, kde byl sice jasně vymezený účel jednotlivých místností, ale často se nedaly rozumně zařídit, vystřídal jediný velký obytný prostor. Běžně se v domácnostech setkáme s otevřeným obývacím pokojem spojeným s kuchyní, aby se paní domu při vaření necítila odstrčená. Je jasné, že jednotlivé zóny v otevřené obytné místnosti je potřeba rozčlenit pomocí nábytku, úložných systémů, paravánů nebo například důmyslně navržené stěny z pokojových rostlin. Elegantní řešení tam, kde potřebujeme pokoj rozdělit od podlahy až po strop, a získat tak větší pocit intimity, představuje polopříčka, do níž pro větší efekt můžeme zabudovat krb nebo akvárium. Nejsnadnějším způsobem bez náročných stavebních úprav samozřejmě zůstává členění pomocí nábytku. Otevřená knihovna neubere světlo, ale přitom jasně vymezí klidovou část, kde si chceme nerušeně posedět s knížkou. Kuchyni od zbytku místnosti nejčastěji odděluje barový pult nebo praktický příborník postavený kolmo ke stěně.

Nejčastěji používáme k oddělení jednotlivých zón otevřenou knihovnu nebo policový regál postavený kolmo ke stěně. (3490 Kč, IKEA)

Běžným způsobem dělení prostoru bývá sádrokartonová polopříčka. Lépe vypadá, když ji oživíme z obou stran viditelným plynovým krbem, který se snadno udržuje. (Foto: Kanadská krbová kamna)

Originální řešení představují střídavě zavěšené květináče z lisovaného polyetylenu. (Cena sestavy: 25 883 Kč, Alax)

Rozsvícená stěna složená z dvaceti lamp s barevnými látkovými stínidly působí pozoruhodně, ale ani zhasnutá neztrácí nic ze své atraktivity. Má rozměr 148 x 138 cm a existuje i v užší verzi. (28 900 Kč, Kare). Pokud v hledáte kvalitní obývací stěny, podívejte se na naši nabídku.

Skleněný panel Screen italského výrobce Astor Mobili o rozměru 50 x 5 x 275 cm stojí 64 658 Kč a dřevěný typ s poličkou o velikosti 80 x 5 x 275 cm pořídíte za 71 220 Kč. (Abitare)

Jednotlivé díly paravánu Endless jsou spojeny svislým zipem. Celkový rozměr je 161 x 130 cm. (21 600 K č, Ligne Roset)

Systém MODlife
Tento variabilní systém je ideální do dětského pokoje. Praktické využití najde kdekoli, třeba i v domácí pracovně. Vyrábí se v mnoha barvách, je z odolného a zdravotně nezávadného plastu a dá se snadno složit i rozebrat. Dodává se v plochém balení. (Více na www.modlife.cz)

Náš útulný byt

Související články

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

14.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Jestliže máte v oblibě přírodní materiály, pak se vám naše dnešní realizace určitě bude líbit a třeba si doma také vytvoříte stěnu z pravých šindelů! ... Celý článek

Slunci vyjít vstříc

Slunci vyjít vstříc

22.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pohovka a křeslo jsou nasměrovány diagonálně k oknu, a předvádějí se tak v nejlepším světle. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

V nejhezčí atmosféře

V nejhezčí atmosféře

15.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

V obývacím pokoji se rozhostila vánoční nálada: sváteční vzhled dotvářejí drobné dekorační předměty a stěna obložená prkny. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii