Reklama

Slunci vyjít vstříc

22.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Pohovka a křeslo jsou nasměrovány diagonálně k oknu, a předvádějí se tak v nejlepším světle. (Zdroj - Náš útulný byt)

Slunci vyjít vstříc
Reklama

Dokonalá kombinace barev a nábytku
● Regálové systémy mají tu výhodu, že se dají různě sestavovat, případně doplňovat. Při jejich nákupu se vždy ptejte, zda nejde o typ, jehož výroba právě končí.
● Trojmístná pohovka a křesla tvoří variabilní celek. Kompaktní subtilní tvary jsou ideální do malých místností. Matný neutrální odstín je vhodným protějškem intenzivní fialové barvy.
● Barvy koberce z přírodního vlákna v sobě zahrnují všechny odstíny z pokoje. Kromě toho tento koberec také opticky spojuje sedací soupravu s ostatním zařízením místnosti.
● Vlastnoručně vyrobené světelné panely a motýlové hodiny vnášejí do pokoje individuální rysy.
● Konzolový stolek, který lze využít jako psací stůl, je rovněž vyroben vlastními silami.

PŘEDTÍM - JAK FÁDNÍ: světlá podlaha a bílé stěny působí velmi studeně. Nábytek je postavený bez ladu a skladu podél stěn. V místnosti chybí nějaký akcent, který by lépe zdůraznil třeba i jinak pěknou pohovku.

Působivější atmosféra s nízkými náklady: stěny jsme natřeli, nábytek trochu přestěhovali. Dominantu celé místnosti pak tvoří neobvyklé vlastnoručně vyrobené lampy.

ZA VŠÍM JE BARVA - Fialová a žlutá leží v barevném kruhu naproti sobě, jsou to tedy komplementární barvy. Při kombinaci vzájemně zesilují svou sytost a svítivost, což prospěje celému bytovému zařízení.

Konzolový stolek (asi 65 x 140 x 50 cm) za pohovkou je vyroben z desek MDF a natřen bílou barvou. Olištování zepředu vylepšuje jeho stabilitu a navozuje dojem solidní tloušťky materiálu. Dobře působí, když je stejně široký jako pohovka.

Dominantu pokoje představují dva vlastnoručně vyrobené světelné panely. Tvoří obrys starobylé stojací lampy, která je však nově a moderně interpretována v podobě výřezu v obdélníkové desce. Před žlutou stěnou působí rozptýlené světlo příjemně měkce.


Postup práce
Výroba světelných panelů je velice jednoduchá. Jako zdroj světla jsme vybrali typ Linestra, který stejnoměrně rozptyluje světlo. Speciální papír na stínítka lamp odolává vysokým teplotám a nežloutne. Hotový panel je v každém případě lepší pro jistotu upevnit do zdi pomocí hmoždinek.

1. NAKRESLIT
Motiv zvětšete a přeneste na desku MDF o tloušťce 12 mm a rozměrech 180 x 60 cm.

2. UŘÍZNOUT
Přímočarou pilou vyřízněte obrysy. Všechny hrany vyhlaďte brusným papírem a odstraňte prach.

3. NATŘÍT
Přišroubujte lišty o rozměrech asi 10 x 55 cm jako podstavec. Desku a lišty natřete základovou barvou a pak svrchním nátěrem.

4. POLEPIT
Jakmile barva uschne, upevněte oboustrannou lepicí páskou ustřižený papír na stínítka lamp.

5. MONTÁŽ
Když je panel hotov, upevněte nahoře a po stranách rám a zevnitř namontujte osvětlení.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama