Reklama

Slunci vyjít vstříc

22.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Slunci vyjít vstříc

Pohovka a křeslo jsou nasměrovány diagonálně k oknu, a předvádějí se tak v nejlepším světle. (Zdroj - Náš útulný byt)

Dokonalá kombinace barev a nábytku
● Regálové systémy mají tu výhodu, že se dají různě sestavovat, případně doplňovat. Při jejich nákupu se vždy ptejte, zda nejde o typ, jehož výroba právě končí.
● Trojmístná pohovka a křesla tvoří variabilní celek. Kompaktní subtilní tvary jsou ideální do malých místností. Matný neutrální odstín je vhodným protějškem intenzivní fialové barvy.
● Barvy koberce z přírodního vlákna v sobě zahrnují všechny odstíny z pokoje. Kromě toho tento koberec také opticky spojuje sedací soupravu s ostatním zařízením místnosti.
● Vlastnoručně vyrobené světelné panely a motýlové hodiny vnášejí do pokoje individuální rysy.
● Konzolový stolek, který lze využít jako psací stůl, je rovněž vyroben vlastními silami.

PŘEDTÍM - JAK FÁDNÍ: světlá podlaha a bílé stěny působí velmi studeně. Nábytek je postavený bez ladu a skladu podél stěn. V místnosti chybí nějaký akcent, který by lépe zdůraznil třeba i jinak pěknou pohovku.

Působivější atmosféra s nízkými náklady: stěny jsme natřeli, nábytek trochu přestěhovali. Dominantu celé místnosti pak tvoří neobvyklé vlastnoručně vyrobené lampy.

ZA VŠÍM JE BARVA - Fialová a žlutá leží v barevném kruhu naproti sobě, jsou to tedy komplementární barvy. Při kombinaci vzájemně zesilují svou sytost a svítivost, což prospěje celému bytovému zařízení.

Konzolový stolek (asi 65 x 140 x 50 cm) za pohovkou je vyroben z desek MDF a natřen bílou barvou. Olištování zepředu vylepšuje jeho stabilitu a navozuje dojem solidní tloušťky materiálu. Dobře působí, když je stejně široký jako pohovka.

Dominantu pokoje představují dva vlastnoručně vyrobené světelné panely. Tvoří obrys starobylé stojací lampy, která je však nově a moderně interpretována v podobě výřezu v obdélníkové desce. Před žlutou stěnou působí rozptýlené světlo příjemně měkce.


Postup práce
Výroba světelných panelů je velice jednoduchá. Jako zdroj světla jsme vybrali typ Linestra, který stejnoměrně rozptyluje světlo. Speciální papír na stínítka lamp odolává vysokým teplotám a nežloutne. Hotový panel je v každém případě lepší pro jistotu upevnit do zdi pomocí hmoždinek.

1. NAKRESLIT
Motiv zvětšete a přeneste na desku MDF o tloušťce 12 mm a rozměrech 180 x 60 cm.

2. UŘÍZNOUT
Přímočarou pilou vyřízněte obrysy. Všechny hrany vyhlaďte brusným papírem a odstraňte prach.

3. NATŘÍT
Přišroubujte lišty o rozměrech asi 10 x 55 cm jako podstavec. Desku a lišty natřete základovou barvou a pak svrchním nátěrem.

4. POLEPIT
Jakmile barva uschne, upevněte oboustrannou lepicí páskou ustřižený papír na stínítka lamp.

5. MONTÁŽ
Když je panel hotov, upevněte nahoře a po stranách rám a zevnitř namontujte osvětlení.

Náš útulný byt

Související články

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

14.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Jestliže máte v oblibě přírodní materiály, pak se vám naše dnešní realizace určitě bude líbit a třeba si doma také vytvoříte stěnu z pravých šindelů! ... Celý článek

Různé varianty

Různé varianty

7.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Současný trend dává před oddělenými místnostmi přednost jedinému obytnému prostoru, který je členěn pouze nábytkem. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

V nejhezčí atmosféře

V nejhezčí atmosféře

15.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

V obývacím pokoji se rozhostila vánoční nálada: sváteční vzhled dotvářejí drobné dekorační předměty a stěna obložená prkny. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Ze starého nové!

Ze starého nové!

8.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Drobné unikátní nápady, které šíří kouzlo starých dobrých časů, není zase tak těžké realizovat... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii