Reklama

Světlé a otevřené

17.02.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Obývací pokoj a profesionální kuchyně tvoří harmonickou jednotu. (Zdroj - Náš útulný byt)

Světlé a otevřené
ReklamaObývací pokoj a kuchyně jsou propojeny oknem.

Místnost působí velmi přitažlivým dojmem. V krbových kamnech v rohu praská oheň, útulné pozadí tvoří „kamenná zeď“ z panelů, která je k nerozeznání od pravé. Ostatní zařízení opticky spojuje bílá barva a použití tmavého dřeva. Stejná kombinace se objevuje také ve vedlejší, kuchyňské části.

Kámen téměř jako pravý
Zdánlivě kamenná zeď se skládá z plastových panelů upravených pomocí kamenného prášku. Panely se nařežou na míru, upevní se pomocí hmoždinek do zdi, hlavičky vrutů a spáry se zamaskují stěrkovou hmotou. Při závěrečné úpravě barvou ve spreji se začistí všechny přechody.

Součástí nástěnné poličky je posuvný prvek, který může střídavě „odkrývat“ její části. Všechny doplňky důsledně využívají kontrastu světlé a tmavé barvy.

Oba krajní díly tohoto kusu nábytku lze nezávisle na sobě sklopit, takže si můžete vytvořit podle potřeby buď lehátko, nebo křeslo, a to s podnožkou, nebo bez ní. Snímatelný potah je k dostání i v dalších barvách.

Parní pečicí trouba, kávovar a myčka jsou vestavěny v ergonomické výšce, takže vás při obsluze nebolí záda. Špičkovým prvkem jsou dvě výhřevné zásuvky, každá s kapacitou 12 talířů. Naproti spotřebičům stojí kuchyňský ostrůvek s dvojitým odsavačem par a jídelní pult. Čela kuchyňských dvířek v bílé barvě a v dekoru Zebrawood vytvářejí velmi vkusné prostředí.

Vestavný automatický kávovar nezabírá vůbec žádné místo na pracovní ploše a připravuje lahodné kávové speciality z čerstvě umleté zrnkové kávy. Po stisknutí knoflíku splní všechna vaše kávová přání.

U běžných vysokých skříněk je zadní část těžko přístupná. Takovéto výsuvy, jejichž vzorem byly zásuvky ve starých lékárnách, vycházejí uživateli vstříc a je v nich přehledně vidět celý obsah najednou. Nízké skříňky vzadu slouží zároveň na sezení.

Úzké vrchní skříňky působí vzdušnějším dojmem. Světelný zdroj v jejich dnech osvětluje prostor uvnitř i pod nimi. Úchytky v podobě dlouhé lišty zabraňují tomu, aby na čelech skříněk zůstávaly otisky prstů.

Speciální povrchová úprava keramického dřezu usnadňuje jeho čištění. Praktickým detailem je závěsná miska a posuvné kuchyňské prkénko, z něhož lze přísady shrnout přímo do hrnce.

O čistý vzduch se v kuchyni starají hned dva odsavače par. Jsou namontovány na stropě a fungují odtahovým způsobem.

Indukční varnou desku s varnou zónou na pekáč, dvěma ukazateli zbytkového tepla a hodinami doplňuje plošný gril. Ovladače jsou těžko dosažitelné pro děti.

TEPPAN YAKI
Za těmito slovy se skrývá plošný gril původem z Japonska. Na indukční varné zóně z ušlechtilé oceli lze připravovat ryby, maso nebo zeleninu bez tuku, navíc si potraviny uchovají vitaminy.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama