Reklama

Symbióza dřeva a kůže

13.08.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Díky teplým barvám působí místnost s obytnou zónou a jídelním stolem příjemně. (Zdroj - Náš útulný byt)

Symbióza dřeva a kůže
Reklama

Zeptali jsme se:

Iva Bastlová
designérka
(www.architrade.cz)

Interiér působí velmi nadčasově a elegantně díky kvalitním přírodním materiálům, které jsou většinou ve vyšší cenové kategorii. Tento styl mají více v oblibě starší lidé, když si zařizují byt po odchodu dětí z domova. Chybí mi zde jedno výraznější centrální osvětlení, které by bylo buď nad jídelním stolem, nebo nad konferenčním stolkem. Vzor potahu na křesílkách mě osobně trochu ruší, ale tento motiv je nyní „in“. Stálo by za to umístit dva polštářky z této látky na koženou pohovku.

Malá nauka o materiálech
● Nábytek z masivního dřeva je vždy unikátem, protože každý strom má svou specifickou kresbu dřeva, barvu i strukturu. Protože je dřevo živá hmota, patří k němu praskliny a různé barevné odstíny. Počítejte také s tím, že bude během let barevně pracovat. Dřevěnému nábytku vyhovují nejvíce teploty od 18 do 23 °C a vzdušná vlhkost od 45 do 55 procent.
● První fází při výrobě loomu je získání vlákna na bázi celulózy. Vlákno se omotává kolem ocelového drátku a pak se vše splétá do rohože. Nakonec je na rohože nanášen lak hydrodynamickou metodou. Díky tomu loom oproti jiným přírodním pleteným materiálům dobře odolává povětrnostním podmínkám.
● Koberce shaggy se vyznačují hustým a vysokým vlasem, který je upevněn vlněnými uzlíky. Koberce se prodávají také v metráži, můžete si zvolit jakýkoli rozměr. Vysoký vlas zakryje ustřižený okraj, a tak se koberec nemusí obnitkovávat.

Obývací pokoj je rozdělen na dvě části. U okna je umístěn jídelní kout, vpředu je na koberci typu shaggy sedací souprava. Celou místnost propojuje do jednoho celku kombinace teplých barev a přírodních materiálů. Nábytek je vyroben převážně z jádrového bukového dřeva, židle jsou z pleteného materiálu zvaného loom, konferenční stolek je z růžového dřeva (sheesham). Protějšek ke kožené pohovce tvoří čalouněná křesla s květinovým vzorem.

Kožená pohovka je klasický kus nábytku, který ani po letech nevyjde z módy. Vyznačuje se pečlivým řemeslným zpracováním a má pevný potah z prvotřídní kůže. Jelikož vzduch odnímá kůži tuk a vlhkost, měli byste ji každých tři až šest měsíců ošetřovat speciálním přípravkem.

Dekorační látky doplňují celkový styl interiéru. Tmavě hnědá se zlatavými a měděnými proužky navodí pocit luxusu.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama