Symbióza dřeva a kůže

13.8.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Symbióza dřeva a kůže

Sponzorované odkazy:

Díky teplým barvám působí místnost s obytnou zónou a jídelním stolem příjemně. (Zdroj - Náš útulný byt)

Zeptali jsme se:

Iva Bastlová
designérka
(www.architrade.cz)

Interiér působí velmi nadčasově a elegantně díky kvalitním přírodním materiálům, které jsou většinou ve vyšší cenové kategorii. Tento styl mají více v oblibě starší lidé, když si zařizují byt po odchodu dětí z domova. Chybí mi zde jedno výraznější centrální osvětlení, které by bylo buď nad jídelním stolem, nebo nad konferenčním stolkem. Vzor potahu na křesílkách mě osobně trochu ruší, ale tento motiv je nyní „in“. Stálo by za to umístit dva polštářky z této látky na koženou pohovku.

Malá nauka o materiálech
● Nábytek z masivního dřeva je vždy unikátem, protože každý strom má svou specifickou kresbu dřeva, barvu i strukturu. Protože je dřevo živá hmota, patří k němu praskliny a různé barevné odstíny. Počítejte také s tím, že bude během let barevně pracovat. Dřevěnému nábytku vyhovují nejvíce teploty od 18 do 23 °C a vzdušná vlhkost od 45 do 55 procent.
● První fází při výrobě loomu je získání vlákna na bázi celulózy. Vlákno se omotává kolem ocelového drátku a pak se vše splétá do rohože. Nakonec je na rohože nanášen lak hydrodynamickou metodou. Díky tomu loom oproti jiným přírodním pleteným materiálům dobře odolává povětrnostním podmínkám.
● Koberce shaggy se vyznačují hustým a vysokým vlasem, který je upevněn vlněnými uzlíky. Koberce se prodávají také v metráži, můžete si zvolit jakýkoli rozměr. Vysoký vlas zakryje ustřižený okraj, a tak se koberec nemusí obnitkovávat.

Obývací pokoj je rozdělen na dvě části. U okna je umístěn jídelní kout, vpředu je na koberci typu shaggy sedací souprava. Celou místnost propojuje do jednoho celku kombinace teplých barev a přírodních materiálů. Nábytek je vyroben převážně z jádrového bukového dřeva, židle jsou z pleteného materiálu zvaného loom, konferenční stolek je z růžového dřeva (sheesham). Protějšek ke kožené pohovce tvoří čalouněná křesla s květinovým vzorem.

Kožená pohovka je klasický kus nábytku, který ani po letech nevyjde z módy. Vyznačuje se pečlivým řemeslným zpracováním a má pevný potah z prvotřídní kůže. Jelikož vzduch odnímá kůži tuk a vlhkost, měli byste ji každých tři až šest měsíců ošetřovat speciálním přípravkem.

Dekorační látky doplňují celkový styl interiéru. Tmavě hnědá se zlatavými a měděnými proužky navodí pocit luxusu.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bydlení čtenářů: Budování terasy

Bydlení čtenářů: Budování terasy

31.8.2010 | Redakce | Bydlení čtenářů

"Před pěti lety jsme získali chalupu, starý statek ve středních Čechách, a první do čeho jsme se pustili, byla terasa, abychom tam mohli strávit příj... Celý článek

V americkém country stylu

V americkém country stylu

18.8.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Při stavbě vysněného domu se majitel inspiroval typickými domy z amerického venkova. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Švédská idylka

Švédská idylka

4.8.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Parádní pokoj jako u Larssonů si můžete vyrobit sami. Pruhy a věnečky vypadají dobře i v jemně žlutém provedení nebo v červené barvě, typické pro Švéd... Celý článek

HORNSCHUCH  ve spolupráci s  WWW.OBYDLENI.CZ Vám přináší 5% slevu na veškerý sortiment!

HORNSCHUCH ve spolupráci s WWW.OBYDLENI.CZ Vám přináší 5% slevu na veškerý sortiment!

30.7.2010 | Redakce | Bydlení čtenářů

Máme pro Vás skvělou nabídku, která se zkrátka neodmítá! Celý srpen můžete díky naší spolupráci získat 5%ní slevu na veškerý sortiment, který společno... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii