Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na dovolené a jednoduše vám učaroval, možná proto, že rádi cestujete a exotika je vašemu srdci velmi blízká. Ať je to jakkoli, příbytek v tomto duchu je bezesporu originální, může být velmi praktický a zároveň příjemný. Koupit dnes můžete téměř jakýkoli nábytek, osvětlení, doplňky ve stylu orientu, výrobci a prodejci nic z potřebného vybavení neopomněli.

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!
Reklama

Neotřelý a krásný nábytek

Nábytek je v interiéru základem. Interiéry inspirované orientem vynikají postelemi, stolky, křesly atd. vyrobenými z exotických dřevin. Krásně působí kupříkladu postel z mangového dřeva či indického masivu palisandru, k sezení můžete zvolit oblíbená a velmi pohodlná ratanová křesla, která nemusí klasicky stát, ale mohou vytvořit útulný koutek ke čtení a relaxaci díky závěsné funkci.

Ozvláštnit místnost a zároveň zajistit úložný prostor pomůže třeba truhlice Rami z indického masivu palisandru, podobně jako komoda Mira ze stejného materiálu. Palisandr je velmi žádaný pro jeho kvalitu, pevnost i celkový vzhled, a tak v jeho pojetí snadno seženete i knihovnu, konferenční stolek nebo stolek do ložnice a podobně.

Aby vám bylo teplo od nohou

Kusové koberce jsou skvělou volbou do každé místnosti v domě. Můžete jej umístit doprostřed prostoru, pod konferenční stůl tak, abyste při sezení na pohovce nepociťovali chlad plovoucí podlahy, dlažby či lina. Z orientálních koberců si vyberete, ať už máte rádi barvu červenou, hnědou, oranžovou, šedou nebo třeba béžovou. Koberce se vyjímají typickým drobným vzorem, mají zemité, příjemné barvy a prostoru pomohou k útulnosti.

Rozzařte domov doplňky a světly

Orientální styl není rozhodně fádní. Dodat pomyslnou třešničku na dortu lze krásným barevným povlečením, pestrými obrazy, ale také polštářky nebo lampami. Velmi povedené je závěsné svítidlo Eglo Eglo AVOLTRI, jež je „nahé“ tedy bez stínicího cylindru, a jež dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Barvy najdete i na stolní lampě Kolarz GIARDINO PANSE, která je posetá lučním barevným kvítím, nebo efektní stolní lampičce Lucide Byrsa.

Orientální styl v dětském pokoji

Zapomínat bychom neměli na děti. I jim můžete v pokojíku umístit vybavení s prvky orientálních končin. Přitom ale nebudete nic ztrácet na pestrosti a dětské hravosti. K dostání jsou krásné kusové koberce s velkými barevnými motýly, samolepky na zeď v podobě různých zvířátek, hmyzu, nebo třeba velkého totemu, pokojík rozjasní doslova kouzelné, barvami zářící povlečení, vliesové tapety na zeď a podobně. I dekorace v podobě dřevěných slonů, opiček, lampiček nebo třeba lapače snů udělají svou službu.

Máte-li rádi zemité barvy, teplo orientu, přírodní materiály a útulnost, tento styl se vám doma jistě osvědčí. Navíc budete mít doma nábytek a doplňky, které ostatní nenechají bez povšimnutí či zamyšlení.

 

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Hledáte dostupné bydlení pro celou rodinu? Řešení nabídne prostorná dřevostavba na klíč

11.02.2020 | Bydlení čtenářů

Chtěli byste se stěhovat do svého a uvažujete nad tím, že si pořídíte moderní dřevostavbu? V tom případě jistě neprohloupíte, jelikož dřevostavby… Celý článek

Reklama
Reklama