Reklama

V americkém country stylu

18.08.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Při stavbě vysněného domu se majitel inspiroval typickými domy z amerického venkova. (Zdroj - Náš útulný byt)

V americkém country stylu
Reklama

Na našich prázdninových cestách nás velmi zaujal dům, který se zcela vymyká našemu běžnému evropskému standardu. Jeho majitel ho naplnil velmi příjemnou atmosférou. „Před lety jsem byl na rybách na Aljašce a tam mě velmi zaujal americký country styl bydlení, hned jsem věděl, že v něčem takovém bych rád strávil zbytek života,“ prozradil na sebe sedmačtyřicetiletý stavební inženýr. Při zpátečním letu z Aljašky neměl tedy v hlavě jen spoustu překrásných zážitků a vzpomínek z dovolené, ale také následující plán: „Jestliže se někdy pustím do stavby vlastního domu, bude se podobat amerických vzorům! Díky tomu, že neustále žijeme a pracujeme ve velkém stresu, musí pro mě být domov oázou, kde najdu harmonii a klid.

Inspirace stylem bydlení ze zámoří
V roce 2005 se tento sen uskutečnil. Jeho vysněný dům v americkém country stylu má obytnou plochu 350 metrů čtverečních a vyniká celou řadou nápaditých řešení. Obytná část, jídelna a kuchyň jsou koncipovány jako otevřené prostory. V domě tak stojí typicky americká chladnička nadměrné velikosti s nezbytným dávkovačem ledu a krb s křesly impozantních rozměrů. Zvláštností domu je přístup z kuchyně do jediného sklepa, kde se skladují lahve kvalitního vína a kde stojí dřevěný sud, který slouží jako stůl. „Byl to dárek od kamarádů, museli jsme dokonce zvětšit dveře do sklepa, aby tam vůbec prošel,“ říká pán domu. K dokonalému domu patří také dokonalá zahrada. Najdeme v ní jezírko, pohádkové růže i nejrůznější exotické rostliny. A ptáte se, kdo je autorem této půvabné zelené oázy? No přece náš dnešní hostitel. Je totiž mimo jiné také nadaným floristou a zahradníkem...

Půdorys domu kopíruje tvar písmene H. Vstupní prostor s dvojitými dveřmi je opatřený stříškou a je v něm dost místa pro dřevěnou lavici.

V domě je vinný sklep, kde leží spousta lahví ušlechtilého moku, na kterém si majitel rád pochutnává u pultu z pravého dřevěného sudu.

Centrem dění je jako v každém správném americkém domě krb. Je „vyzděný“ z umělých kamenů, které působí jako pravé. Sedací souprava pletená z vodního hyacintu působí útulně a tvoří hezký protějšek ke klasickým solitérním skříním.

Kuchyňská linka stojí u dělicí příčky uprostřed přízemí domu. Na kuchyňskou část navazuje za příčkou jídelna, která je zalitá sluncem a říká se jí podle amerického vzoru Sun-Room, slunečný pokoj.

Z takové ostrůvkové kuchyně by měl radost i leckterý profesionální kuchař. Na vaření je k dispozici sklokeramická ceranová deska, plynové hořáky a lávový gril. K pracovní ploše patří ještě miniaturní bar.

Když přátelé zůstanou v domě na noc, mají k dispozici tento hostinský pokoj. Stejně jako v dalších místnostech jsou zde stěny natřeny a upraveny rozmývací technikou.

Hostitel dbá na to, aby se všichni cítili dobře, před skříní v hostinském pokoji stojí ratanová židle a stoleček s fotografiemi.

Přírodní kameny impregnované proti vodě pocházejí z Dálného východu. V koupelně jsou využity na podlaze, na polovysokém obložení stěny a na obkladu vany.

Polštářky na můstku jsou oblíbeným místem odpočinku. V průzračné vodě se prohánějí japonští kapři koi, jeseteři a úhoři.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama