Reklama

V nejhezčí atmosféře

15.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

V obývacím pokoji se rozhostila vánoční nálada: sváteční vzhled dotvářejí drobné dekorační předměty a stěna obložená prkny. (Zdroj - Náš útulný byt)

V nejhezčí atmosféře
Reklama

Světlý rustikální styl oživený červenou barvou

Z obývacího pokoje v klasickém světlém stylu se pomocí několika málo změn stane svátečně vyzdobená místnost. Rustikální stěna obložená prkny s červeně natřenými cínovými talíři, starodávné doplňky z blešího trhu, skříně se zavěšenými věnci, stromeček v koši z vrbového proutí – takové detaily vytvářejí ve svém celku sváteční atmosféru! Velkorysé využití textilií jen podtrhuje útulnost pokoje. Na pohovce leží barevně sladěné polštářky, dlážděnou podlahu zdobí silný koberec. Velmi elegantně vypadají krémové bavlněné závěsy a povlaky na židle. Tomuto interiéru není co vytknout.

Za pohovkou celkem dobře vypadá stěna z prken. Nejdříve upevněte na zeď pomocí hmoždinek dvě lišty. Na ně namontujte smrková prkna dlouhá 1,20 m. Nakonec přitlučte z každé strany lištu a přišroubujte poličky. Dávejte pozor, aby nebránily pohybu těm, kteří sedí na pohovce.

Atrapa krbu s kompaktními přihrádkami a zásuvkou se hodí pro přehledné uskladnění spousty drobností. Když polepíte všechny vnitřní plochy vhodnou tapetou nebo dárkovým papírem, bude vypadat krásně nostalgicky.

Talíře získaly pomocí stříkací barvy sytě barevný make-up. Malé zátiší dotvářejí kostičkovaná stužka, pevně uvázaná na rubu, a několik kouliček v kontrastní barvě.

Svícen stejně jako talíře nejdříve pečlivě vyčistěte a pak ho nastříkejte bílou barvou. Pokud barva nebude všude tvořit stejnoměrnou vrstvičku, nevadí, protože právě tyto nedokonalosti svícen ozvláštňují!

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama