V nejhezčí atmosféře

15.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

V nejhezčí atmosféře

Sponzorované odkazy:

V obývacím pokoji se rozhostila vánoční nálada: sváteční vzhled dotvářejí drobné dekorační předměty a stěna obložená prkny. (Zdroj - Náš útulný byt)

Světlý rustikální styl oživený červenou barvou

Z obývacího pokoje v klasickém světlém stylu se pomocí několika málo změn stane svátečně vyzdobená místnost. Rustikální stěna obložená prkny s červeně natřenými cínovými talíři, starodávné doplňky z blešího trhu, skříně se zavěšenými věnci, stromeček v koši z vrbového proutí – takové detaily vytvářejí ve svém celku sváteční atmosféru! Velkorysé využití textilií jen podtrhuje útulnost pokoje. Na pohovce leží barevně sladěné polštářky, dlážděnou podlahu zdobí silný koberec. Velmi elegantně vypadají krémové bavlněné závěsy a povlaky na židle. Tomuto interiéru není co vytknout.

Za pohovkou celkem dobře vypadá stěna z prken. Nejdříve upevněte na zeď pomocí hmoždinek dvě lišty. Na ně namontujte smrková prkna dlouhá 1,20 m. Nakonec přitlučte z každé strany lištu a přišroubujte poličky. Dávejte pozor, aby nebránily pohybu těm, kteří sedí na pohovce.

Atrapa krbu s kompaktními přihrádkami a zásuvkou se hodí pro přehledné uskladnění spousty drobností. Když polepíte všechny vnitřní plochy vhodnou tapetou nebo dárkovým papírem, bude vypadat krásně nostalgicky.

Talíře získaly pomocí stříkací barvy sytě barevný make-up. Malé zátiší dotvářejí kostičkovaná stužka, pevně uvázaná na rubu, a několik kouliček v kontrastní barvě.

Svícen stejně jako talíře nejdříve pečlivě vyčistěte a pak ho nastříkejte bílou barvou. Pokud barva nebude všude tvořit stejnoměrnou vrstvičku, nevadí, protože právě tyto nedokonalosti svícen ozvláštňují!

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Různé varianty

Různé varianty

7.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Současný trend dává před oddělenými místnostmi přednost jedinému obytnému prostoru, který je členěn pouze nábytkem. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Slunci vyjít vstříc

Slunci vyjít vstříc

22.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pohovka a křeslo jsou nasměrovány diagonálně k oknu, a předvádějí se tak v nejlepším světle. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Ze starého nové!

Ze starého nové!

8.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Drobné unikátní nápady, které šíří kouzlo starých dobrých časů, není zase tak těžké realizovat... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Příjemné barvy

Příjemné barvy

1.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Jak se může proměnit třípokojový byt s uzavřenou kuchyní ve vzdušné, moderně zařízené 3 + kk, ukazuje dnešní rekonstrukce. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii