Reklama

Vtipné nápady s drážkou a perem

24.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Toto obložení dřevem vypadá velmi zajímavě, a přitom stačí, když běžná levná prkna s drážkou prostě obrátíte! (Zdroj - Náš útulný byt)

Vtipné nápady s drážkou a perem
Reklama

Stěna a nádoba na rostlinu jsou obloženy stejnými prkny s drážkou, jen obráceně. Návod, jak se vyrábí regálová stěna, najdete níže. Na dřevěnou nádobu bez dna (rozměr asi 40 x 40 x 40 cm) uřízněte prkna na pokos, sesaďte čtyři postranní díly a sešroubujte je pomocí trojúhelníkových lišt do čtyřúhelníku. Pak nádobu natřete bílou barvou. Dovnitř postavte květináč s miskou. Případně můžete dovnitř vsadit jednu desku jako dno a nádobu vyložit fólií na zahradní jezírka. V takovém případě do ní rostlinu můžete zasadit přímo.

Obložení stěny trochu jinak

Prkna s drážkou, do nichž se vkládají pera, můžete použít obráceně, čímž docílíte zajímavého pruhovaného vzoru. Až budete prkna kupovat, posuďte také jejich vzhled zezadu. Prodávají se buď se dvěma, nebo s více drážkami a vypadají dost odlišně. Pozor: při upevňování nástěnných poliček dbejte na to, abyste je přišroubovali skrz prkna až do základní konstrukce.

PŘÍPRAVA
Nejprve upevněte na zeď pomocí hmoždinek vodorovné latě o rozměru asi 10 x 2 cm. Na ně přišroubujte ve vzdálenosti cca 70 cm od sebe svislé latě.

OBLOŽENÍ
Prkna s drážkou zkraťte na požadovaný rozměr. Pak začněte prkna odspodu připevňovat na rám vruty nebo hřebíky.

DOKONČENÍ
Prkna na obložení se připevňují obráceně, zadní stranou dopředu. Do drážek zasuňte příslušná pera. Nakonec stěnu z obou stran začistěte lištami.

Psací stůl s úložným prostorem

Regály pod deskou psacího stolu měří přibližně 72 x 70 x 30 cm. Prkna s drážkou uřízněte na pokos a připravte si ještě dvě lišty (2 x 2 cm) dlouhé asi 70 cm. Zadní stěnu spojte s bočními stěnami pomocí rohových latěk. Dole přišroubujte podstavec a nahoře svrchní desku. Poličky namontujte na dvě lišty. Hrany regálu překryjte lištami. Navrch položte desku psacího stolu a zespodu přišroubujte.

Nakonec regály natřete. Nejlépe se k tomu hodí vodou ředitelná akrylová barva, která vytvoří při nátěru štětcem krycí vrstvu.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama