Vtipné nápady s drážkou a perem

24.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Vtipné nápady s drážkou a perem

Sponzorované odkazy:

Toto obložení dřevem vypadá velmi zajímavě, a přitom stačí, když běžná levná prkna s drážkou prostě obrátíte! (Zdroj - Náš útulný byt)

Stěna a nádoba na rostlinu jsou obloženy stejnými prkny s drážkou, jen obráceně. Návod, jak se vyrábí regálová stěna, najdete níže. Na dřevěnou nádobu bez dna (rozměr asi 40 x 40 x 40 cm) uřízněte prkna na pokos, sesaďte čtyři postranní díly a sešroubujte je pomocí trojúhelníkových lišt do čtyřúhelníku. Pak nádobu natřete bílou barvou. Dovnitř postavte květináč s miskou. Případně můžete dovnitř vsadit jednu desku jako dno a nádobu vyložit fólií na zahradní jezírka. V takovém případě do ní rostlinu můžete zasadit přímo.

Obložení stěny trochu jinak

Prkna s drážkou, do nichž se vkládají pera, můžete použít obráceně, čímž docílíte zajímavého pruhovaného vzoru. Až budete prkna kupovat, posuďte také jejich vzhled zezadu. Prodávají se buď se dvěma, nebo s více drážkami a vypadají dost odlišně. Pozor: při upevňování nástěnných poliček dbejte na to, abyste je přišroubovali skrz prkna až do základní konstrukce.

PŘÍPRAVA
Nejprve upevněte na zeď pomocí hmoždinek vodorovné latě o rozměru asi 10 x 2 cm. Na ně přišroubujte ve vzdálenosti cca 70 cm od sebe svislé latě.

OBLOŽENÍ
Prkna s drážkou zkraťte na požadovaný rozměr. Pak začněte prkna odspodu připevňovat na rám vruty nebo hřebíky.

DOKONČENÍ
Prkna na obložení se připevňují obráceně, zadní stranou dopředu. Do drážek zasuňte příslušná pera. Nakonec stěnu z obou stran začistěte lištami.

Psací stůl s úložným prostorem

Regály pod deskou psacího stolu měří přibližně 72 x 70 x 30 cm. Prkna s drážkou uřízněte na pokos a připravte si ještě dvě lišty (2 x 2 cm) dlouhé asi 70 cm. Zadní stěnu spojte s bočními stěnami pomocí rohových latěk. Dole přišroubujte podstavec a nahoře svrchní desku. Poličky namontujte na dvě lišty. Hrany regálu překryjte lištami. Navrch položte desku psacího stolu a zespodu přišroubujte.

Nakonec regály natřete. Nejlépe se k tomu hodí vodou ředitelná akrylová barva, která vytvoří při nátěru štětcem krycí vrstvu.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Příjemné barvy

Příjemné barvy

1.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Jak se může proměnit třípokojový byt s uzavřenou kuchyní ve vzdušné, moderně zařízené 3 + kk, ukazuje dnešní rekonstrukce. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

PRAGOINTERIER představí moderní design, ale i romantický závan časů minulých

PRAGOINTERIER představí moderní design, ale i romantický závan časů minulých

30.11.2010 | PR článek | Bydlení čtenářů

Na konci roku se může zdát, že předjaří je ještě daleko, ale ti, kteří plánují „zařídit se v novém“, se už těší na 24. pokračování veletrhu PRAGOINTE... Celý článek

Módní i nadčasové japonské stěny

Módní i nadčasové japonské stěny

22.11.2010 | Redakce | Bydlení čtenářů

Japonské stěny nejsou jen atraktivní hradbou před zraky cizích pozorovatelů či ostrými slunečními paprsky. Tento moderní systém zastínění lze využít t... Celý článek

Jako na venkově

Jako na venkově

17.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Z procházky krajinou pokrytou jiskřivou jinovatkou do tepla domova – to je jako sen... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii