Vytvořte z domu či bytu opravdový domov

11.04.2019 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Také znáte staré známé rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc? Dejte jí dům a vytvoří vám domov. Je to tak, sebevětší byt či dům není nikdy domovem, pokud do něj nevložíte srdce. Jak se zaměřit na zásadní věci i na detaily, abyste svůj dům či byt mohli nazývat skutečným zázemím.

Vytvořte z domu či bytu opravdový domov
Reklama

Doplňky tvoří celek

 

Také si říkáte, že méně je někdy více? Toto pravidlo platí i v tomto případě. Domov neznamená mít byt či dům přehlcený drobnostmi, ale do vzdušného a sladěného prostoru přece jen nějaký ten doplněk zařadit. Nebojte se například menších dekorativních předmětů.

Spojte praktické s užitečným. Pořiďte si například vonné tyčinky nebo svíčky s oblíbenou vůní. Praktičtí můžete být i v kuchyni, co takhle nějaké pěkné dózy na potraviny nebo smaltované hrnce? Zejména ty v retro stylu vypadají skvěle.

 

Domov je domov, ale jak vše stihnout?

 

Možná je to jeden z důvodů, proč se nám nechtělo z bytu od maminky. Ten báječný full servis, vždy vypráno, vyžehleno a navařeno. Jak to ale maminka všechno stíhala? Pokud se musíte ptát stejně, prozradíme vám tajemství.

Používají totiž ty správné věci, které jsou rychlé a ekonomické. V přípravě pokrmů jsou to třeba tlakové hrnce a u praní je to mnohdy praktický pomocník – sušička. Můžeme jen poděkovat za nové technologie, bez kterých bychom v žádném případě při dnešním životním tempu nedokázali existovat.

 

Komunikace s partnerem aneb vlídnost nadevše

 

Ať už se jedná o kompletní organizaci ledničky a chybějícího jídla, žádost o pomoc s domácími pracemi, nebo vyvenčeného psa. Hlavní esencí pravého domova jsou vřelá slova útěchy a pochopení. Proto je třeba si partnera hýčkat a dávat mu najevo lásku každý den. Vždyť spousta partnerství končí jen proto, že lidé dají přednost stresu, povinnostem a přestanou si jeden druhého v důsledku tlaku vážit.

 

Reklama
Reklama

Související články

Potřebujete vědět, kde se nachází prodejny nábytku v konkrétních městech?

19.08.2019 | Bydlení čtenářů

Takřka každý den nakupujeme nějaké zboží. Ať už jde o předměty denní potřeby, jídlo, nebo něco, co používáme sezónně či ke zvláštní příležitosti. Ke… Celý článek

Jak ochladit novostavbu bez klimatizace a skoro zadarmo?

11.07.2019 | Bydlení čtenářů

Léta v Česku jsou rok od roku teplejší. Zatímco před pár lety stačilo před horkým vzduchem zavřít okna a dveře, teď už se bez větráku nebo studené… Celý článek

Luxusních nemovitostí v Plzni není mnoho, přesto je lze nalézt

18.06.2019 | Bydlení čtenářů

Rádi byste vlastnili rodinné sídlo na předměstí nebo luxusní byt v centru Plzně? Luxusních nemovitostí v Plzni není mnoho a je o ně velký zájem. Celý článek

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.01.2019 | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom… Celý článek

Reklama
Reklama