Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

19.4.2013 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Sponzorované odkazy:

Pro mladý pár bylo důležité bydlet konečně ve svém, ale také v příjemném prostředí. To prapodivně barevný byt, který vytvořil předchozí majitel, včetně ještě prapodivněji upravené příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem, nenabízel. Do rekonstrukce se manželé pustili pod dohledem mladé architektky.

Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

Interiér rozzářila červená pohovka a doplňky.

Celkem rekonstrukce bytu v panelovém domě trvala půl roku, aby všechno dopadlo podle přání (i finančních možností) majitelů. Měnila se totiž jeho dispozice, musela přijít nová okna, podlahy a samozřejmě zmizelo i umakartové jádro.

Hlavní síly však vrhli majitelé na kuchyň a obývací pokoj, protože právě odtud mají nádherný výhled na celé město. Architektka Simona Hubáčková tady proto vytvořila jeden velký spojený prostor v neutrálních běžových, hnědých a šedých tónech, které rozzářila červenou. 

Vybavení, které by mělo sloužit řadu let, například kuchyňská linka či obklady, tak mají nadčasovou barevnost, která se jen tak neokouká, zatímco pohovka, kterou mohou snadno za pár let vyměnit (nebo alespoň její potah) je ve výrazné červené.  

 

Nábytek z IKEA mladému páru vyhovuje vzhledem i cenou.

Praktické plnovýsuvy usnadňují ukládání i vyjímání potravin či nádobí.

 

 

 

Kuchyně jako srdce bytu

Mladý pár odmítl levnou sériově vyráběnou kuchyň, dali na doporučení přednost na míru vyrobené podle návrhu architektky. Truhlářství Javůrek jim jejich představy bohatě splnilo: kvalita zpracování, použité materiály i vnitřní vybavení skříněk jim maximálně vyhovují, navíc nebyl žádný program upravit výšku pracovních ploch s ohledem na uživatele, ti totiž překročili průměrnou výšku populace. Nadchli je i různé vychytávky, které Simona Hubáčková vymyslela. Takové by jim koupená kuchyně nenabídla. Nakonec se ukázalo, že cena na zakázku vyrobené kuchyně byla dokonce nižší než "hotové" z kuchyňského studia.

 

Praktické plnovýsuvy usnadňují ukládání i vyjímání potravin či nádobí.

Oklad Defilé (RAKO) působí díky metalickému povrchu luxusním dojmem.

 

 

 

Luxusní nádech pak kuchyni dodal metalický povrch keramického obkladu Defilé od tuzemského výrobce RAKO, i na podlaze v kuchyňské části jsou dlaždice od stejného výrobce. Pro spokojenost uživatelů bylo také důležité správné řazení jednotlivých pracovních zón a umístění skříněk včetně již dříve zmíněných zvýšených pracovních ploch.

Další nábytek (sedačku, skříňky a stůl se židlemi) pořídil mladý pár v IKEA: poměr cena – výkon jim zcela vyhovoval. Kompletní rekonstrukce včetně kuchyně na míru, obkladů a výměny oken je tak přišla na 250 tisíc korun. 

 

Původní podoba bytu

 

Text: Martina Fleischmannová

Foto: Tomáš Dittrich

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Další články k tématu: Rekonstrukce bytu, Bydlení v paneláku

Související články

Máte rádi svůj domov? Tak si ho nechte pojistit!

Máte rádi svůj domov? Tak si ho nechte pojistit!

29.4.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Pojištění domácnosti patří do skupiny pojištění majetku. Vedle pojištění nemovitostí, pojištění bytu, domu a dalších staveb zabezpečuje váš domov. Celý článek

Přestěhujte se do nového! Zajímavé developerské projekty na Praze 5

Přestěhujte se do nového! Zajímavé developerské projekty na Praze 5

25.4.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Tato pražská část se v současné době těší největšímu zájmu developerů. Představuje zajímavou lokalitu díky blízkosti Prokopského a Dalejského údolí, d... Celý článek

Pusťte si vintage do domu

Pusťte si vintage do domu

5.4.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Moderní styl je krásný, ale řekněme si to narovinu také poněkud studený. Doplňky a dekorace jsou tím, co dělá domov domovem. Mohou nám připomínat hezk... Celý článek

Nové byty – co od nich očekávat

Nové byty – co od nich očekávat

21.3.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Velká konkurence na trhu s nemovitostmi se odráží i v pestré nabídce bytů. Co můžete na prohlídce takové novostavby očekávat? A co by mělo být standar... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii