Reklama

Začít od nuly se vyplatí. Majitelům se vyplatilo začít od nuly

23.12.2013 | časopis Panel Plus | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jak se ukázalo, rozhodnutí koupit byt, v němž nejsou ani podlahy bylo ideální. Mladí manželé si mohli dovolit s pomocí odborníků nechat zařídit nový domov do detailu a na míru.

Začít od nuly se vyplatí. Majitelům se vyplatilo začít od nuly
Reklama

Andrea s Lukášem se ještě předtím, než se vzali a čekali prvního potomka shodli na tom, že pro ně bude lepší byt v Praze, než menší dům za městem. Oba dva jsou hodně pracovně vytížení a neměli by potřebný čas, který by museli věnovat péči o dům i zahradu. Podařilo se jim objevit zajímavý kompromis a za poměrně přijatelnou cenu – bytový komplex společnosti Finep totiž sousedí s lesoparkem, obyvatelé tu mají k dispozici sportovní areál, golfové hřiště i nedalekou cyklostezku.

 


Lehké stěhování

Byt 4+kk o ploše 115 m2 v šestém patře manžele okouzlil polohou a výhledem, k bytu navíc získali terasu i garáž. Oproti jiným developerským projektům si mohli pořídit takřka holobyt a neměli ničím svázané ruce. V interiéru byly jediným zabudovaným vybavením dveře, částečně zařízené byly prostory WC a dvou koupelen, do prostoru budoucí kuchyně byly přivedeny rozvody. Všechno ostatní nechal developer na klientovi a umožnil mu tím výběr materiálů podle jeho gusta. Andrea a Lukáš předtím bydleli nějakou dobu v pronajaté garsonce, do jejíhož vybavení logicky příliš neinvestovali. Zařídili ji věcmi, které měli, získali od známých, nebo koupili v Ikea. Zařízení bylo praktické, ale morálně dosloužilo a manžele příliš netrápilo, že nábytek zůstane v původním bytě.


Prostor pro kreativitu

„Měli jsme jasno ohledně financí, věděli jsme kolik můžeme do interiéru investovat. O zařízení jsme uvažovali už předem, inspirovali jsme se u našich známých, někdy jsme listovali v časopisech, prohlíželi internet. Přáli jsme si jednoduchý nadčasový styl a taky vzdušný prostor, který jsme si chtěli tentokrát opravdu vychutnat. Zároveň jsme tušili, že návrh sami nezvládneme, děsila nás rovněž představa, že budeme trávit hodiny v obchodech a možná s nejasným výsledkem,“ vzpomíná Andrea. Majitelé proto uspořádali menší výběrové řízení a na internetu vyhledali a oslovili pár interiérových studií. Vyhrála firma Zaki design, která s přehledem navrhla zajímavé řešení, vystihla přání manželů a následně realizovala do detailu interiér na klíč.


Pohodlí bez diskuze

Dispozice bytu s obývacím pokojem spojeným s kuchyní a jídelnou, ložnicí, dvěma dětskými pokoji a koupelnami mladé rodině vyhovovala. Pro designéra bylo nejsložitějším bodem návrhu optimální rozložení potřebného vybavení v relativně malém obývacím pokoji. Petr Hodan situaci vyřešil umístěním TV a audio techniky na polo příčku umístěnou uprostřed pokoje, čímž vymezil i jednotlivé funkční zóny v původně neosobním prostoru. Majitelé do průběhu přípravy nezasahovali, nicméně jednotlivá řešení a vizualizace schvalovali. Díky vzájemné shodě a hladké návaznosti prací se Andrea s Lukášem mohli stěhovat za pár měsíců. Nábytek na míru do celého bytu vyrobili na zakázku rovněž ve firmě Zaki design. Před montáží bylo nutné upravit instalace elektřiny, rozvody vody a v kuchyňské části umístit odtah k digestoři. Předností bytu je zastřešené terasa, na níž si majitelé pořídili umělý trávník pro dokonalou iluzi blízké přírody. 


Černá, dřevo, mat i lesk

Přáním manželů byla tmavá pohovka, kombinace klidných barev a přírodních tónů, a chtěli namíchat různé povrchy. „Jednotlivé materiály jsme vybírali úměrně povolené ceně, tudíž jsme některé z nich nahradili cenově dostupnější imitací. Lakované kusy nábytku jsou lesklé, ty které mají povrch s dekorem dřeva jsme vyrobili v matu,“ přibližuje designér Petr Hodan. Dveře dodané ve standardu jsou v odstínu buku. Výrazný dekor čpavkovaného dubu laminátové podlahy trochu nudnou barvu dveří oživil, navíc opticky sjednotil podlahy obytných místností. O volbu kusového nábytku – židlí, jídelního stolu, osvětlení, závěsů, nebo doplňků se také postarali ve studiu Zaki design. Do celkové barevné koncepce zapadla v neposlední řadě i výmalba stěn. Designér si pohrál s poskládáním ploch šedé, bílé a pískové barvy, v holčičím pokoji použil růžovou. „Po krátkém užívání bytu jsme zjistili, že všechno funguje, jak jsme si přáli,“ chválí zdařilý návrh majitelé. 

 

Text: Eva Vacková, časopis PANEL PLUS

Foto: Robert Žákovič

www.panelplus.cz

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama