Reklama

Ze starého nové!

08.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Drobné unikátní nápady, které šíří kouzlo starých dobrých časů, není zase tak těžké realizovat... (Zdroj - Náš útulný byt)

Ze starého nové!
Reklama

Staré čelo postele je pro nás ideálním materiálem na originální kuchyňský regál.

Čelo postele zbruste a pak natřete barevným odstínem. My jsme si vybrali světle modrou barvu. Nejdříve na čelo namontujte kovové držáčky, na kterých poličky leží. Podle typu čela můžete použít také dlouhé poličky přes celou šířku. Nakonec celý regál postavte na kuchyňskou linku a pomocí hmoždinek a vrutů upevněte do zdi.

Skleněné poličky s kovovými držáčky, které jsou k dostání ve stavebních centrech, se běžně používají v koupelně. Tady slouží v kuchyni jako poličky na upraveném čele postele.

Čelo postele se dostalo na zcela nové, nezvyklé místo v kuchyni. Je natřeno, doplněno skleněnými poličkami a slouží jako nástavec nad kuchyňskou pracovní deskou.

Kdo nemá čas nebo talent na háčkování a vyšívání ubrusů a dalších kuchyňských textilií, může si je koupit hotové podle toho, jaká barva se mu do kuchyně hodí. (Foto: Impressionen)

Klasický vzor, který je znovu v módě: puntíky! Rámeček natřete bílou barvou a pomocí šablony na něj naneste modré puntíky. Rámeček zezadu zakryjte lepenkou, kterou předem polepíte kontrastním puntíkovaným papírem. Rámeček bude vypadat hezky s fotografií, ale i samostatně.

Různé doplňky můžete vyrábět recyklováním materiálů. Plechovku očistěte, natřete a polepte květinovým motivem. Dovnitř vsaďte hodinový strojek, vně připevněte ozdobné ručičky a rázem máte atraktivní doplněk.

Doslova osobně podepsané
Pomocí elektrické gravírovací sady (např. Dremel) lze přenést každé písmenko. Nápis napište na papír nebo vytiskněte na tiskárně a upevněte ho lepicí páskou do sklenice. Nejdříve ho vyryjte jemným gravírovacím nástavcem a pak ho kuželovitým rydlem propracujte, aby se rozšířil.

Vlastnoručně gravírované sklenice – to je skvělý nápad na dárek! Vlastní nádobu tak mohou dostat milovníci kávy, ale stejně dobře lze gravírováním vyzdobit také sklenice na sekt nebo talíře.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama