Nestárnoucí variace

23.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bytový textil

Sponzorované odkazy:

Střídmé odstíny i pojetí

Nestárnoucí variace

Svislá varianta

Shrnovací rolety jsou dole ukončeny dekorativními dřevěnými olivkami, jež se obvykle používají na oděvy. Jako zátěž mají v tunýlku zasunutou hliníkovou tyčku, která zaručuje jejich hladké a rovnoměrné spouštění. Rolety je nutné vyrobit na míru přesně podle rozměrů oken, na výběr je mnoho barev a druhů materiálů. Raději si vše změřte dvakrát, aby se vám nestalo, že roleta nebude přesně pasovat. Rozměry jsou v našem případě 120 x 80 cm. (Foto: Teba)

 

 

NADČASOVÉ kárované látky v tlumených barevných odstínech se budou na dekorativní úpravu oken vždycky hodit. Metráž se dodává v šířce 150 cm. Závěsy s oky, výška 245 cm x šířka 145 cm, povlaky na polštářky v několika velikostech. (Apelt)

FRANCOUZSKÝM oknům dominují jemné závěsy, které fungují zároveň jako záclony, zastiňovací funkci zde plní římské rolety. Široké lemy průsvitných závěsů jsou ze stejné tkaniny jako rolety, ale z tmavšího odstínu. Materiálem je polyester, který se dodává ve 37 barvách v šíři 138 cm. Závěsy: směs polyesteru a viskózy se vzorem listů, šíře 320 cm. (Saum & Viebahn)

 

 

SMĚSOVÝ materiál z 55 % lnu s viskózou a polyesterem je lesklý a lépe se udržuje než čistě lněná látka, jejíž nevýhodou je, že se mnohem více mačká. Látka je k dostání v šesti barvách v šíři 245 cm. Lehké splývavé závěsy ušité na míru na každém okně doplňují světlé plizované rolety. (Vše Saum & Viebahn)

ZÁVĚSY je možné koupit také ve stavebních centrech (například OBI), kde je velký výběr různých druhů látek. Navíc si je zde můžete nechat ušít na míru podle rozměrů svých oken, rovné šití je dokonce zdarma! (Foto: Toom BauMarkt)

 

 

DOPAD světla do místnosti lze plynule regulovat pomocí lamelových závěsů, a to dokonce i ve speciálních případech, jakými jsou štítová nebo kruhová okna. Prodávají se v různých barvách a šířkách, například v rozměru 128 x 100 cm. (Foto: Teba)

Shrnovací rolety jsou dole ukončeny dekorativními dřevěnými olivkami.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Písek & obloha

Písek & obloha

5.2.2013 | časopis Náš útulný byt | Bytový textil

Kombinace tyrkysových tónů s béžovými odstíny je překvapivě zdařilá. Nepostrádá totiž lehkost ani klidnou vyváženost. Celý článek

Peřiny pro kvalitní spánek

Peřiny pro kvalitní spánek

26.9.2012 | Redakce | Bytový textil

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a p... Celý článek

Červená, bílá a modrá

Červená, bílá a modrá

23.2.2012 | časopis Náš útulný byt | Bytový textil

Barvy, které najdeme na celé řadě státních vlajek, jsou zároveň typickými barvami námořnického stylu. Celý článek

Zimní podlaha s hřejivým kobercem

Zimní podlaha s hřejivým kobercem

14.12.2010 | PR článek | Bytový textil

Vánoce a zimní období jsou tradičně časem, kdy zdobíme naše byty. Jak ale můžeme tím nejjednodušším způsobem a co nejvíce efektivně změnit náš interié... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii