affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Použití šedivé dekorační látky – rozbor designu.

11.09.2008 | Zaclona.cz | Rubrika - Bytový textil

Málokdy se zákazník zastaví u šedivého závěsu a ihned se pro něj rozhodne. Šedivá je komplikovaná a někdy to nemusí dopadnout dobře. V případě této realizace je ale již z prvních fotek zřejmé, že volba šedivé barvy na dekorační látce dopadla výborně.

Použití šedivé dekorační látky – rozbor designu.
Reklama

Z čeho se skládá realizace:


1. Ze závěsného systému
2. Záclony
3. Dekorační látky
4. A stínícího systému!

Rozbor:

* Od 1. – závěsný systém je tvořen hliníkovými kolejnicovými profily, které svým ohnutím na míru kopírují tvar okna a na koncích jsou zaobleny ke stěně, aby dekorační látka mohla zabránit pohledu dovnitř systému. U této realizace je netradičně (ale né neobvykle) použita jen jedna kolejnička pro závěs i záclonu.
* Od2. - záclona je jen jednoduchý voil, bílá záclona, která nechává vyniknout dekorační látce.
* Od 3. – Jak již bylo řečeno, šedivá barva dekorační látky (závěsu) vytváří s celkovým tvarem dekorace velice působivou harmonii, která celý interiér správně zvýrazňuje. (šedý závěs je L607 kolekce Styltex)
* Od 4. – jelikož dekorační látku nelze zatahovat, bylo nutné řešit stínění jiným prvkem, v tomto případě horizontální žaluzií, nebo venkovní roletou.


Netradičnost realizace:

Zajímavostí celého systému je především jeho funkční stránka, která není na první pohled zřejmá a tím se ukazuje rafinovanost použití jednotlivých prvků realizace. Pokud si všimnete horní části dekorací, vidíte, že řasící páska plně zakrývá hliníkové kolejničky, které jakoby jen tušíme za ohyby dekoračních látek. Pokud by designérka trvala na funkčním závěsu, vypadal by výsledek zcela jinak, než co vidíme nyní. Předně by byly použity dvě kolejničky. Jedna pro záclonu, druhá pro závěs. Potom by závěs neplnil jen funkci estetickou ale i stínící a při jeho roztažení do stran by byla hliníková kolejnička obnažena. Záměrem designérky ale bylo zachovat „tajemství“ stínícího systému a proto bylo přistoupeno k realizaci nepohyblivého závěsu.

Závěr hodnocení:

Design je velice krásný a i funkční. Dokládá, že barevnost závisí především na možnostech interiéru a na správné volbě ostatních komponentů. Díky konstrukci topení v podlaze je navíc dekorace protažena až k zemi, čímž se zvýrazňuje její estetická působivost.

Autor článku: Ing.K.Smejkal (Styltex), designer: Martina Andělová

Článek byl převzat z internetového časopisu www.zaclona.cz.

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní bytový textil jedině z Petrovic

23.04.2019 | Bytový textil

Aby byl domov domovem, musíte se v něm dobře cítit. Celkovou atmosféru tvoří i zdánlivé drobnosti jako polštářky na pohovce, povlečení nebo přehoz na… Celý článek

Jak na čisté koberce bez kompromisů

17.03.2019 | Bytový textil

Asi nikoho nepřekvapíme, když napíšeme, že delší čas nečištěný koberec je plný prachu a koberec s dlouhým vlasem také plný mechanických nečistot.… Celý článek

4 tipy pro výběr bytového textilu do dětského pokoje

27.02.2019 | Bytový textil

Při výběru každého bytového textilu musíme brát v úvahu několik různých věcí, na kterých záleží. A pokud se jedná o vybavení do dětského pokoje, měl… Celý článek

Zahřejte se v teplém flanelovém povlečení

16.12.2018 | Bytový textil

V těchto mrazivých prosincových dnech není nic příjemnějšího, než se zachumlat do peřin a trávit v nich svůj volný čas. Mezi nejznámější materiál,… Celý článek

Reklama
Reklama