Reklama

Použití šedivé dekorační látky – rozbor designu.

11.9.2008 | Zaclona.cz | Rubrika - Bytový textil

Použití šedivé dekorační látky – rozbor designu.

Málokdy se zákazník zastaví u šedivého závěsu a ihned se pro něj rozhodne. Šedivá je komplikovaná a někdy to nemusí dopadnout dobře. V případě této realizace je ale již z prvních fotek zřejmé, že volba šedivé barvy na dekorační látce dopadla výborně.

Z čeho se skládá realizace:


1. Ze závěsného systému
2. Záclony
3. Dekorační látky
4. A stínícího systému!

Rozbor:

* Od 1. – závěsný systém je tvořen hliníkovými kolejnicovými profily, které svým ohnutím na míru kopírují tvar okna a na koncích jsou zaobleny ke stěně, aby dekorační látka mohla zabránit pohledu dovnitř systému. U této realizace je netradičně (ale né neobvykle) použita jen jedna kolejnička pro závěs i záclonu.
* Od2. - záclona je jen jednoduchý voil, bílá záclona, která nechává vyniknout dekorační látce.
* Od 3. – Jak již bylo řečeno, šedivá barva dekorační látky (závěsu) vytváří s celkovým tvarem dekorace velice působivou harmonii, která celý interiér správně zvýrazňuje. (šedý závěs je L607 kolekce Styltex)
* Od 4. – jelikož dekorační látku nelze zatahovat, bylo nutné řešit stínění jiným prvkem, v tomto případě horizontální žaluzií, nebo venkovní roletou.


Netradičnost realizace:

Zajímavostí celého systému je především jeho funkční stránka, která není na první pohled zřejmá a tím se ukazuje rafinovanost použití jednotlivých prvků realizace. Pokud si všimnete horní části dekorací, vidíte, že řasící páska plně zakrývá hliníkové kolejničky, které jakoby jen tušíme za ohyby dekoračních látek. Pokud by designérka trvala na funkčním závěsu, vypadal by výsledek zcela jinak, než co vidíme nyní. Předně by byly použity dvě kolejničky. Jedna pro záclonu, druhá pro závěs. Potom by závěs neplnil jen funkci estetickou ale i stínící a při jeho roztažení do stran by byla hliníková kolejnička obnažena. Záměrem designérky ale bylo zachovat „tajemství“ stínícího systému a proto bylo přistoupeno k realizaci nepohyblivého závěsu.

Závěr hodnocení:

Design je velice krásný a i funkční. Dokládá, že barevnost závisí především na možnostech interiéru a na správné volbě ostatních komponentů. Díky konstrukci topení v podlaze je navíc dekorace protažena až k zemi, čímž se zvýrazňuje její estetická působivost.

Autor článku: Ing.K.Smejkal (Styltex), designer: Martina Andělová

Článek byl převzat z internetového časopisu www.zaclona.cz.

Související články

Koberce z přírodních materiálů

Koberce z přírodních materiálů

2.10.2008 | Redakce | Bytový textil

Tradiční podlahovou krytinou jsou bezesporu koberce. Jakému dát ale přednost? Vlněnému nebo tomu ze syntetických materiálů? Pokud nás při výběru nelim... Celý článek

Volba stínění z dekoračních látek s ohledem na průchod světla

Volba stínění z dekoračních látek s ohledem na průchod světla

25.9.2008 | Zaclona.cz | Bytový textil

Pokud si představíme záclonu téměř průhlednou a záclonu tmavou a neprůhlednou, snadno si vybavíme, jak to asi dopadne v interiéru, když si zvolíme jed... Celý článek

Vitrážky jako zajímavá dekorace oken

Vitrážky jako zajímavá dekorace oken

14.8.2008 | Zaclona.cz | Bytový textil

Vitrážka je tenká kovová, nebo dřevěná tyčka, která slouží k uchycení vitrážkových záclon. Tedy záclon, které většinou nezakrývá celou plochu okenního... Celý článek

Estetika záclony na okně

Estetika záclony na okně

25.7.2008 | Zaclona.cz | Bytový textil

Zákazník si může realizovat záclonu jako jednoduchý nařasený pruh látky zavěšený na hliníkové kolejničce. Ale jde to i jinak! Příkladem je tato barevn... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii