Výběr povlečení nemusí být věda. Poradíme vám!

25.10.2017 | PR článek | Rubrika - Bytový textil

Povlečení nepatří zrovna ke zboží, které byste nakupovali jako na běžícím páse. Pokud vyberete dobře, vydrží vám dlouhá léta. Proto je na místě výběr pečlivě zvážit, abyste neprohloupili s materiálem či barevným provedením. Jaké máte možnosti a co je momentálně v kurzu?

Výběr povlečení nemusí být věda. Poradíme vám!
Reklama

Většina zákazníků jako první zvažuje vzhled. I u povlečení hrají svou roli barvy a vzory. Aktuálně jsou trendy florální motivy, retro proužky či puntíky a černobílé dezény. To ale neznamená, že nemůžete usínat v barevných lůžkovinách. Pokud chcete jít s dobou, určitě vás osloví 3D vzory vypadající jako živé. Fantazii se meze nekladou, ovšem nenechte se zlákat hezkým motivem. Důležitější je materiál.

Na zimu volte teplejší materiály

Klasiku představuje bavlněné ložní povlečení. Používaly ho už naše babičky a oblíbené je dodnes. Mohou za to všechny pozitivní vlastnosti bavlny, jako jsou dobrá prodyšnost, savost a měkkost. Navíc dobře odolává praní a sušení, barvy si zachovávají sytost po dlouhou dobu. Všechny tyto výhody má také krepové povlečení, krep se totiž vyrábí z 100% bavlny. Přináší ale i jeden bonus navíc – nemusí se žehlit.

Bavlněné lůžkoviny jsou sice vhodné celoročně, ovšem zejména zimomřivci v následujících měsících ocení spíš teplejší varianty. Toužíte-li po teplém a levném povlečení, zaměřte se na mikroflanel. Zahřeje, snadno se udržuje a navíc rychle uschne, což v zimě přijde vhod, pokud nevlastníte sušičku.

Nezapomeňte na správné rozměry

Máte doma dlouhána? Pak nebude stačit klasická velikost, budete muset pořídit prodloužené povlečení 140×220. Z dalších atypických rozměrů se nabízí 200×220 či 200×240, což jsou čísla pro tzv. francouzskou přikrývku, která je určená pro dva lidi do manželské postele.

Ať už toužíte po klasice, či něčem neobvyklém, určitě budete chtít pořídit ložní povlečení levně. Nahlédněte proto do e-shopu RodinneBaleni.cz, kde vás čeká opravdu velký výběr za příznivé ceny.

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní bytový textil jedině z Petrovic

23.04.2019 | Bytový textil

Aby byl domov domovem, musíte se v něm dobře cítit. Celkovou atmosféru tvoří i zdánlivé drobnosti jako polštářky na pohovce, povlečení nebo přehoz na… Celý článek

Jak na čisté koberce bez kompromisů

17.03.2019 | Bytový textil

Asi nikoho nepřekvapíme, když napíšeme, že delší čas nečištěný koberec je plný prachu a koberec s dlouhým vlasem také plný mechanických nečistot.… Celý článek

4 tipy pro výběr bytového textilu do dětského pokoje

27.02.2019 | Bytový textil

Při výběru každého bytového textilu musíme brát v úvahu několik různých věcí, na kterých záleží. A pokud se jedná o vybavení do dětského pokoje, měl… Celý článek

Zahřejte se v teplém flanelovém povlečení

16.12.2018 | Bytový textil

V těchto mrazivých prosincových dnech není nic příjemnějšího, než se zachumlat do peřin a trávit v nich svůj volný čas. Mezi nejznámější materiál,… Celý článek

Reklama
Reklama