Reklama

Záclony jako padlý sníh

21.08.2018 | StanislavaV | Rubrika - Bytový textil

Záclony neodmyslitelně patří do každého útulného interiéru. Není to pouze praktická záležitost, nýbrž také záležitost estetiky. Vyberte ty, které se vám do pokojů budou hodit nejvíce a jsou dle vašeho gusta. Ovšem jak všichni víme, časem se záclony zaperou a nejsou tolik bílé, jako bývaly. V tomto článku se dozvíte pár rad a tipů, jak mít záclony jako padlý sníh, tedy tak krásně bílé.

Záclony jako padlý sníh
Reklama

Soda – vděčný pomocník

V domácnosti mnohdy sodu využíváme k bělení a čištění různých materiálů. Využijeme ji i v případě záclon. Do teplé vody (zhruba 7-10l) rozpusťte 300-500g sypké sody. Pořádně „směs“ promíchejte a namočte do ní aspoň na hodinu záclony. Uvidíte, jak se voda zakalí různými nečistoty, jako je prach či kouř z cigaret nebo smog z okolí. Poté stačí už jen klasicky záclony oprat.

záclony bílé jako sníh

Použijte sůl

Stejné účinky jako soda má také sůl. Postup bude prakticky stejný. V teplé vodě nechte rozpustit sůl, poté do roztoku dejte záclony a nechte odležet aspoň hodinu. Voda se opět zakalí veškerými nečistoty a poté strčte záclony do pračky.

Ocet nejen pro klasické praní

Mnoho žen přidává do každého praní trochu octa. V případě záclon se doporučuje udělat to samé. Ocet můžete použít i jako lázeň pro záclony, kdy je v něm (v kombinaci s vodou) necháte chvíli odmočit. Ovšem počítejte s tím, že by záclony po octu mohly být trochu cítit.

I prášek do pečiva pomáhá

Jednou z dalších babských rád je použít prášek do pečiva. Zajímavé, co? Jednoduše přidejte do 10l vody 5 sáčků prášku do pečiva, nechte v tom záclony odpočívat aspoň hodinu, poté vymáchejte a dejte do bubnu pračky.

záclony bílé jako sníh

Další rady, jak prát záclony

Před praním (či lázní) je vždy záclony vyklepejte, abyste je zbavili prachu, který se na nich usadil.

Záclony do bubnu pračky vkládejte složené, aby se v průběhu praní nepotrhaly.

Poté je pověste ještě mokré, aby se na okně vyrovnaly. Vyhnete se tak otravnému žehlení. Pokud je přece jen někde pomačkaná, použijte k narovnání páru.

A pokud babským radám nevěříte, na trhu existuje spousta různých speciálních prášků do praní, které jsou na bělení (nejen) záclon určené. Tyto přípravky používejte již od samotného počátku jako prevenci před zašednutím/žloutnutím.

Zdroj fotografií: bloglovin.com, mydomaine.com, simplenaturedecorblog.com, homeadore.com

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní bytový textil jedině z Petrovic

23.04.2019 | Bytový textil

Aby byl domov domovem, musíte se v něm dobře cítit. Celkovou atmosféru tvoří i zdánlivé drobnosti jako polštářky na pohovce, povlečení nebo přehoz na… Celý článek

Jak na čisté koberce bez kompromisů

17.03.2019 | Bytový textil

Asi nikoho nepřekvapíme, když napíšeme, že delší čas nečištěný koberec je plný prachu a koberec s dlouhým vlasem také plný mechanických nečistot.… Celý článek

4 tipy pro výběr bytového textilu do dětského pokoje

27.02.2019 | Bytový textil

Při výběru každého bytového textilu musíme brát v úvahu několik různých věcí, na kterých záleží. A pokud se jedná o vybavení do dětského pokoje, měl… Celý článek

Zahřejte se v teplém flanelovém povlečení

16.12.2018 | Bytový textil

V těchto mrazivých prosincových dnech není nic příjemnějšího, než se zachumlat do peřin a trávit v nich svůj volný čas. Mezi nejznámější materiál,… Celý článek

Reklama
Reklama