Záclony jako padlý sníh

21.8.2018 | StanislavaV | Rubrika - Bytový textil

Sponzorované odkazy:

Záclony neodmyslitelně patří do každého útulného interiéru. Není to pouze praktická záležitost, nýbrž také záležitost estetiky. Vyberte ty, které se vám do pokojů budou hodit nejvíce a jsou dle vašeho gusta. Ovšem jak všichni víme, časem se záclony zaperou a nejsou tolik bílé, jako bývaly. V tomto článku se dozvíte pár rad a tipů, jak mít záclony jako padlý sníh, tedy tak krásně bílé.

Záclony jako padlý sníh

Soda – vděčný pomocník

V domácnosti mnohdy sodu využíváme k bělení a čištění různých materiálů. Využijeme ji i v případě záclon. Do teplé vody (zhruba 7-10l) rozpusťte 300-500g sypké sody. Pořádně „směs“ promíchejte a namočte do ní aspoň na hodinu záclony. Uvidíte, jak se voda zakalí různými nečistoty, jako je prach či kouř z cigaret nebo smog z okolí. Poté stačí už jen klasicky záclony oprat.

záclony bílé jako sníh

Použijte sůl

Stejné účinky jako soda má také sůl. Postup bude prakticky stejný. V teplé vodě nechte rozpustit sůl, poté do roztoku dejte záclony a nechte odležet aspoň hodinu. Voda se opět zakalí veškerými nečistoty a poté strčte záclony do pračky.

Ocet nejen pro klasické praní

Mnoho žen přidává do každého praní trochu octa. V případě záclon se doporučuje udělat to samé. Ocet můžete použít i jako lázeň pro záclony, kdy je v něm (v kombinaci s vodou) necháte chvíli odmočit. Ovšem počítejte s tím, že by záclony po octu mohly být trochu cítit.

I prášek do pečiva pomáhá

Jednou z dalších babských rád je použít prášek do pečiva. Zajímavé, co? Jednoduše přidejte do 10l vody 5 sáčků prášku do pečiva, nechte v tom záclony odpočívat aspoň hodinu, poté vymáchejte a dejte do bubnu pračky.

záclony bílé jako sníh

Další rady, jak prát záclony

Před praním (či lázní) je vždy záclony vyklepejte, abyste je zbavili prachu, který se na nich usadil.

Záclony do bubnu pračky vkládejte složené, aby se v průběhu praní nepotrhaly.

Poté je pověste ještě mokré, aby se na okně vyrovnaly. Vyhnete se tak otravnému žehlení. Pokud je přece jen někde pomačkaná, použijte k narovnání páru.

A pokud babským radám nevěříte, na trhu existuje spousta různých speciálních prášků do praní, které jsou na bělení (nejen) záclon určené. Tyto přípravky používejte již od samotného počátku jako prevenci před zašednutím/žloutnutím.

Zdroj fotografií: bloglovin.com, mydomaine.com, simplenaturedecorblog.com, homeadore.com

Počet komentářů (9) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Povlečení plné něhy? Zasypte svou ložnici květinami!

Povlečení plné něhy? Zasypte svou ložnici květinami!

24.5.2018 | PR článek | Bytový textil

Co je na jaře a létě nejkrásnější? Přeci to, jak hýří barvami díky rozkvetlým stromům a loukám. Celý článek

NENÍ RUČNÍK JAKO RUČNÍK – ty s novými vlastnostmi si zamilujete

NENÍ RUČNÍK JAKO RUČNÍK – ty s novými vlastnostmi si zamilujete

5.4.2018 | PR článek | Bytový textil

Sto lidí, sto chutí. To lze říci i při výběru ručníků. Na trhu je bezpočet materiálů, z nichž se koupelnový textil vyrábí. Pokud však lpíte na přírodn... Celý článek

Kvalitní povlečení české výroby z kolekce 2017/2018 nyní zakoupíte s výraznou slevou

Kvalitní povlečení české výroby z kolekce 2017/2018 nyní zakoupíte s výraznou slevou

12.3.2018 | PR článek | Bytový textil

Bavlna patří již od nepaměti mezi materiály, které jsou součástí tuzemských i zahraničních ložnic. Je totiž nejen příjemná na dotek a velmi pevná, ale... Celý článek

Stella Ateliers, luxusní povlečení pro náročné

Stella Ateliers, luxusní povlečení pro náročné

31.10.2017 | PR článek | Bytový textil

Že nejste žádní boháči, abyste si mohli dovolit luxusní povlečení? Omyl. Luxusní povlečení se totiž nenazývá luxusní podle toho, že stojí majlant, ale... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii