Reklama

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

05.08.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Motiv mramoru se v posledních letech těší velké oblibě. Ano, je to trend, který si zamilovala spousta lidí. Dnes už neplatí pravidlo, že mramor je jenom pro boháče, dostupný je pro všechny. Kam mramor zakomponovat? To se dozvíte v tomto článku. Inspirujte se našimi tipy!

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče
Reklama

 

Na trhu se nachází mnoho možností, jak napodobit pravý mramor. Jsou to cenově dostupné varianty, které však vypadají efektně. A proč lidé vzor mramoru tolik milují? Je to světlý vzor, tudíž rozzáří každou místnost. Je snadno kombinovatelný, jelikož není nijak vyzývavý a barevně přeplácaný. Jedná se o minimalistickou záležitost a zároveň to není nuda. Je to takové ozvláštnění klasické bílé, šedé či krémové barvy.

Mramorová tapeta

Tapety se opět vrací na scénu. Jsou trendy a lidé je milují. Dokáží oživit zdi pokoje a navíc jsou praktické, jelikož vydrží krásné roky a roky. Tapeta s motivem mramoru vypadá zkrátka úchvatně. Snadno ji dokombinujete do interiéru a rozzáří nudné zdi.

Mramorový psací stůl

Samozřejmě tu opět není řeč o pravém mramoru. Existují nálepky větších rozměrů se vzorem mramoru, který si můžete nalepit kamkoliv, například na pracovní desku stolu a dodat ji tak šmrnc. Další možností je pořízení si papíru či tapety s tímto motivem, přilepíte jej na stůl a položíte na něj sklo. Vypadá to vskutku stylově!

mramor interiér

Mramorová kuchyňská linka

Mramorové kuchyňské linky jsou tu již celou věčnost a stále jsou velmi oblíbené. Navíc jsou také praktické, protože na nich není vidět kdejaká šmouha či škrábanec.

Další uplatnění mramoru v kuchyni

Kuchyňská linka není jedinou možnou variantou. Božsky vypadá také porcelán z mramoru. No jo, cibulák už se tolik nenosí, jeho místo obsadil mramor. Vystavte si je na poličku a stane se z toho vkusná dekorace.

mramor interiér

Mramorové doplňky do koupelny

Velmi populární jsou také doplňky v koupelně s motivem mramoru. Jednat se může například o nádobky na kartáčky, zásobník na mýdlo či držák na ručník. Slaďte svou koupelnu vkusně!

Lože v mramorovém stylu

Mramor můžeme nalézt skutečně všude, a to sice i na povlečení do ložnice. Hodilo by se vám bílé povlečení, ovšem bojíte se jeho nepraktičnosti, že se brzy zašpiní, zapere a jde na něm vidět každá šmouha? Báječnou alternativou je vzor mramoru.

mramor interiér

Doplňky do interiéru

A co takhle obraz s mramorovým motivem? Je to jednoduché a přesto krásné. Na trhu objevíme také mramorové rámečky, svíčky či jakékoliv jiné tzv. lapače prachu. Možnosti jsou neomezené.

Zdroj fotografií: pixabay.com, decoratio.co, trendenser.se

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama