Reklama

Dekorace pro cestovatele, aneb nádech inspirace z dálných krajů

29.06.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Milujete cestování a rádi byste tomuto zájmu uzpůsobili i styl vašeho bydlení? Máme pro vás tipy na dekorace pro cestovatele! Inspirujte se. Třeba se vám něco zalíbí a zařadíte to do svého interiéru.

Dekorace pro cestovatele, aneb nádech inspirace z dálných krajů
Reklama

Stírací mapa pro cestovatele

Na trhu se prodává mapa, která je speciálně určená pro lidi, kteří rádi cestují a sbírají zkušenosti z nových krajin. Jedná se o mapu, která se dá stírat. Stíráte různá místa na základě toho, která jste navštívili. Úkolem je samozřejmě navštívit co nejvíce míst, aby mapa byla brzy celá setřená.

Takovou mapu si však můžete vytvořit i vy z obyčejné mapy. Jednoduše si zakupte plakát (dostatečně velký) s mapou celého světa. Poté si plakát vystavte v pracovně, ložnici nebo obývacím pokoji. Je na vás, kde jej pověsíte. A dále už jen lepte nálepky nebo píchejte špendlíky podle toho, kde všude jste již cestovali. Nebo budete raději zapíchávat špendlíky do glóbusu?

dekorace pro cestovatele

Výstavka fotografií

Fotografie jsou báječným způsobem, jak si zarchivovat své vzpomínky. Kdykoliv se vydáte na nějakou cestu do zahraničí, jistě zde pořídíte mnoho zajímavých fotografií. A byla by škoda, kdyby byly schovaný v šuplíku nebo počítači. Fotografie si vytiskněte. Můžete jím dát podobu polaroidové fotky, která tomu dodá šmrnc a starobylý nádech. Poté si již zakupte korkovou nástěnku a fotografie si na ni naaranžujte. Bude to báječná dekorace.

Samozřejmě fotografie nemusíte pouze špendlit na nástěnku. Můžete si je jednoduše vystavit v rámečcích a udělat si tak zeď vašich vzpomínek na cesty v nějakém pokoji. Velmi pěkně také vypadá, pokud na jednu stranu zdi dáte špendlík a stejně tak i na druhou stranu. Poté na strany připevníte konce provázku. Na provázek poté pomocí kolíčku na prádlo (či menších, které zakoupíte v každém papírnictví) připevňujte fotografie. Můžete takto udělat několik řad a ozdobit si celou stěnu.

Kombinací rámečku a provázku vzniká další DIY neboli „do it yourself“ (vytvoř si sám). Budete potřebovat větší dřevěný rám, který si obarvíte na požadovanou barvu nebo jej můžete nechat čistě přírodní. Poté připevníte opět na jednu i druhou stranu špendlík a oba špendlíky spojíte provázkem. Takto vytvoříte několik řádků. Na provázky už jen přikolíčkujte fotografie z cest. Velmi trendy budou vypadat právě v podobě polaroidových.

dekorace pro cestovatele

Police plná vzpomínek

Někdy nevypadá úplně nejlíp, pokud suvenýry z cest máte vystaveny po celém bytě. Může se stát, že různé styly krajin se budou navzájem bít a překombinujete tak svůj interiér. Kupte si pro suvenýry speciální vitrínu, poličky, knihovničku, kde je budete shromažďovat.

Četla jsem kdysi o muži, který sbíral písek ze svých cest, tedy z pláží, které navštívil. Vždy si domů přivezl jednu zavařovačku s pískem a poté si je vystavil s popiskem země na polici. Co takhle začít takto sbírat třeba mušle?

Zdroj fotografí: happytowander.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama