Hravá abeceda

07.11.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Písmena a číslice různých typů a velikostí jsou módní a zároveň vtipnou bytovou dekorací. Můžete je vyrobit ze dřeva, z překližky nebo z polystyrenu, skládat z nich nápisy podle libosti a zdobit jimi stěny či police.

Hravá abeceda
Reklama

,,Mám ráda písmena v jakékoli podobě a velikosti – jsou pro mě tím nejlepším stylovým prvkem."


  

PÍSMENKA O, L a E nakreslete zrcadlově obráceně na nosný papír vliselinu, vystřihněte je a nažehlete na vzorovanou látku. Entlovacími nůžkami je kolem dokola vystřihněte. Stáhněte nosný papír, přišpendlete písmeno na povlak na polštářek a nažehlete.

NA MUFFINY se vzkazy budete potřebovat marcipánovou hmotu. Smícháte ji s potravinovou barvou, vyválíte ji na plát a vykrájíte písmena, která přilepíte cukrovou polevou.

 

TATO písmena můžete použít jednotlivě nebo z nich sestavovat nápisy. Recyklované dřevo, z nichž jsou vyrobena, pochází z výdřevy lodí. (Foto: Car)

 

  

INTERIÉR pro milovníka New Yorku: nástěnnou dekoraci doplňuje cedule s nápisem One Way, plán města a sochy Svobody. Tento nápad může být inspirací i pro obdivovatele jiných metropolí. (Písmena natřete barvami různých odstínů a pověste na zeď).

UMĚLECKÉ dílo nebo nástěnka – to záleží jen na vás. Obstarejte si desku (například z polystyrénu) v požadovaném rozměru. Ustřihněte kus látky s přídavkem 5 cm na všech stranách, položte ji lícem na pracovní podložku, doprostřed umístěte desku, látku přeložte kolem okrajů a upevněte ji oboustrannou lepicí páskou. Přes látku natáhněte libovolně křížem krážem saténovou stužku. Nástěnku upevněte pomocí obrazových závěsů na hmoždinky do zdi.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Obrazy z mumifikovaného mechu jsou trendy

12.03.2019 | Dekorace

Chcete mít ve svém interiéru nádhernou dekoraci, která nebude potřebovat téměř žádnou údržbu a péči? V tom případě můžete vyzkoušet obraz z… Celý článek

Vertikální zahrada jako způsob, jak vnést do interiéru kus přírody

28.01.2019 | Dekorace

Zeleň je jakožto součást našich životů naprosto nepostradatelná. Neplní totiž pouze estetickou funkci, ale čistí vzduch, pomáhá s výrobou kyslíku a… Celý článek

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

24.12.2018 | Dekorace

Jsou ti, kterým vyhovuje minimalistické bydlení bez sebemenšího přikrášlení; stejně tak jsou i ti, kteří milují všemožné dekorace. A my vám dnes… Celý článek

Kouzlo textilu na náš interiér + tip na to, jak ho využít i na Vánoce!

26.11.2018 | Dekorace

Domu, bytu nebo snad garsonce můžeme říkat domov tehdy, když se tam opravdu cítíme dobře. Je to chvíle, kdy na vás po otevření dveří dýchne kouzlo… Celý článek

Reklama
Reklama