Jak moderně vymalovat obývací pokoj

03.11.2016 | PR článek | Rubrika - Dekorace

Obývací pokoj představuje zázemí pro rodinu i pozvané přátele, měl by tedy působit co nejpříjemněji. Výrazně k tomu přispívá výmalba, kterou je třeba pečlivě navrhnout.

Jak moderně vymalovat obývací pokoj
Reklama

Pro velké stěny a strop se osvědčila neutrální barevnost. Opatrně také s tmavými barvami, které ubírají světlo a zmenšují prostor. Výrazné odstíny jsou sice na první pohled zajímavé, ale dlouhodobě by Vás mohly znepokojovat. Vyzkoušejte je raději na doplňku, který můžete vyměnit.

Staňte se Color Designerem Vašeho prostoru

Všeobecně se do obývacího pokoje doporučují optimistické barvy – světle žlutá, zelená, oranžová a v rozumné míře i červená. Zjednodušeně jsou to barvy inspirované přírodou, které dobře působí na psychiku.

Možností je samozřejmě nepřeberně a Vy s nimi můžete experimentovat také online, s pomocí aplikace Color Designer. Přímo na fotografii Vaší místnosti, nebo na připravené scéně, přesouváte myší vybrané barvy na jednotlivé stěny. Návrhy ukládáte, abyste nakonec zvolili ten nejlepší, a rovnou z aplikace objednali natónované barvy. K dispozici je více než 20 000 dokonalých odstínů od pastelových po syté tóny.

7 aktuálních barevných trendů pro Váš obývák

  1. Populární mocca – barva plná života, která se často vybírá i pro ložnice. Ideálně ji zkombinujte se sytě žlutou a mentolově zelenou.
  2. Azurová modř – pro všechny cestovatele a snílky, které přitahují nekonečné dálky. Blankytně modrý obývací pokoj přináší krásu, nadhled a klid.
  3. Pastelově zelená – osvědčená barva obytných interiérů v novém tónu. V kombinaci s výraznými doplňky Vám vlije do žil spoustu energie.
  4. Černá a bílá – jednoduchá a nadčasová kombinace, která se mění jen v detailech. Dnes například zařazováním oblíbených šedivých tónů.
  5. Ušlechtilá slonovina – známka vytříbeného vkusu, záruka útulného a harmonického interiéru. Skvěle vynikne na větších plochách.
  6. Taupe styl – kombinuje neutrální barvy s rozsahem od šedé až po světle hnědou. Obývací pokoj vyladěný v taupe stylu působí příjemným uklidňujícím dojmem.
  7. Univerzální latté – jemný odstín, který se hodí téměř všude, zejména pro dramatičtější kontrasty se sytějšími tóny. V „latté“ obýváku Vám bude ranní káva chutnat mimořádně!

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama