Reklama

Královské akcenty

02.08.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Na střapcích je něco majestátního. Dříve se tyto dekorace používali jako okrasa uniforem. Dnes slouží především jako módní ozdoba polštářů či přikrývek. Tyto malé ozdoby však dokážou mnohem víc.

Královské akcenty
Reklama

Máte zbytek vlny či příze?

královské akcenty - střapce

Ano? Pak vám tedy nic nebrání v tom, pustit se do práce. Výroba střapců je velmi jednoduchá. Stačí vzít kousek tvrdého kartonu či dřevěné úzké prkénko a omotat okolo něj dostatek příze. Snažíme se aby byla příze co nejvíce na sobě a v dostatečném množství. Nahoře, kde je příze přehnutá svážeme všechno dohromady kouskem další příze. Přízi, kterou svazujeme, však nestříháme, necháme si ji na zavěšení či přivázání k předmětu. Poté opatrně sundáme karton či prkénko a pod svázanou horní částí asi centimetr až dva od vrchu svážeme opět kouskem další příze. Vytvoříme takovou “hlavičku”. Spodní stranu střapce pak rostříhneme a zarovnáme, aby měl střapec všechny konce stejně dlouhé.

Unikátní přívěšek

královské akcenty - střapce

Pokud vytvořený střapec připevníme na očko či karabinu, může sloužit jako krásná klíčenka či přívěsek. Pěkně vypadá také na náušnicích. Střapec však nemusí být nutně z příze či vlny, pěkný bude také z kousků látky.

Ozdoba závěsů a záclon

královské akcenty - střapce

Pokud přemýšlíte, jak oživit vaše záclony nebo závěsy, zkuste střapce. Vypadají velmi pěkně zavěšené na krásně zvlněných závěsech.

Nový vzhled polštářů

královské akcenty - střapce

Přece jen jsou hned jako nové. Jednoduché polštářky dokážete snadno proměnit pomocí střapců z jemné vlněné příze. Volte barvy, které dodají polštáři břink a krásně jej sladí.

Královská postel

královské akcenty - střapce

Originální vzhled  můžete posteli dodat třeba obyčejným plédem, který doplníte po krajích krásně barevnými střapci.

Jedinečný stojan pro lampu

královské akcenty - střapce

Krásné umění, které vám bude každý závidět. Oživte nudné stojany stolních lamp, něčím originálním jako jsou střapce. Budete potřebovat trochu více vlny, ale výsledek je famózní.

Dekorace na stěnu

královské akcenty - střapce

Pár kroužků omotaných barevnou přízí, zavěšených v krásné kompozici na provázku, doplněné o střapce na konci. Nic jednoduššího a snadnějšího pro oživení prázdných stěn snad ani není.

Záložka do knihy

královské akcenty - střapce

Stačí kousek barevného kartonu, kterému děrovačkou na konci uděláte očko. Tím provlečete barevně sladěný střapec a nová záložka do vaší knihy vám může začít sloužit.

Co se zbytkem?

královské akcenty - střapce

Zbytky vlny můžete použít třeba na originální barevné aranžmá. Postačí usušené stébla obilí, které pod střapcem omotáte barevnou vlnou. Vše pak umístíte do krásné dekorační vázy.

 

Zdroj fotografií: pinterest.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama