Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

24.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Jsou ti, kterým vyhovuje minimalistické bydlení bez sebemenšího přikrášlení; stejně tak jsou i ti, kteří milují všemožné dekorace. A my vám dnes přinášíme tip na krásnou dekoraci, se kterou můžete pokrýt klidně i celou stěnu a co víc, můžete si ji udělat i sami doma. Oč jde? O stěnu plnou fotografií, tedy takovou soukromou galerii.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma
Reklama

Někomu může shluk rámečků s fotkami připadat jako neuspořádaný chaos. Pokud jste už však někdy takovouto stěnu plnou fotografií tvořili, víte, že jde o něco, co si člověk musí pořádně promyslet. A my vám dnes řekneme, jak na to!

Co můžeme na stěnu pověsit?

  • Obrázky – Můžete zarámovat svoje malby či kresby, staré fotografie, barevné i černobílé fotky, kousky tapety, fotky z časopisů, citáty, ale i obrázky, které najdete na internetu. Samozřejmostí jsou i kresby vašeho potomka. Fotky mohou být různé, ale klidně i hezky sladěné. To samé platí i u velikostí. Můžete vytvořit stejně velké obrázky, ale také různě velké, které poté nakombinujete.
  • Rámečky si můžete vyrobit, koupit v běžném obchodě (kde vás mohou stát hodně peněz) nebo koupit na bleším trhu či na internetu. Pokud chcete stejné rámečky, můžete je natřít stejnou barvou.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

Jak obrázky rozvrhnout?

  • Nejlépe bude vypadat koláž ve tvaru čtverce, obdélníku, srdce nebo diamantu. Chybu však neuděláte ani s řadami. Obrázky dávejte zhruba 4 centimetry od sebe, u velkých kusů ještě o trochu víc.
  • Vždy postupujte od největších kusů, až poté pokládejte ty menší.
  • Nyní si vystřihněte z papíru stejně velké tvary, jako jsou rámy od obrazů a zkuste si koláž udělat přímo na stěnu, ať víte, jak to bude vypadat. Papír zde supluje opravdové rámečky.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

Jak rámy připevnit?

  • Papíry ze stěny sundávejte tak, že vždy jeden papír vyměníte za daný obraz. Na místo si vždy udělejte puntík tužkou a přibijte hřebík. Pokud uděláte dírku mimo, stačí ji překrýt trochou sádry.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Obrazy z mumifikovaného mechu jsou trendy

12.03.2019 | Dekorace

Chcete mít ve svém interiéru nádhernou dekoraci, která nebude potřebovat téměř žádnou údržbu a péči? V tom případě můžete vyzkoušet obraz z… Celý článek

Vertikální zahrada jako způsob, jak vnést do interiéru kus přírody

28.01.2019 | Dekorace

Zeleň je jakožto součást našich životů naprosto nepostradatelná. Neplní totiž pouze estetickou funkci, ale čistí vzduch, pomáhá s výrobou kyslíku a… Celý článek

Kouzlo textilu na náš interiér + tip na to, jak ho využít i na Vánoce!

26.11.2018 | Dekorace

Domu, bytu nebo snad garsonce můžeme říkat domov tehdy, když se tam opravdu cítíme dobře. Je to chvíle, kdy na vás po otevření dveří dýchne kouzlo… Celý článek

Trendy podzimní doplňky, které byste si neměli nechat ujít

20.11.2018 | Dekorace

Podzim má své kouzlo. Barevné listí všude kolem, poslední paprsky hřejivého sluníčka. Zkuste si tuto atmosféru vnést i k sobě domů. Ve dnešním článku… Celý článek

Reklama
Reklama