Reklama

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

24.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Jsou ti, kterým vyhovuje minimalistické bydlení bez sebemenšího přikrášlení; stejně tak jsou i ti, kteří milují všemožné dekorace. A my vám dnes přinášíme tip na krásnou dekoraci, se kterou můžete pokrýt klidně i celou stěnu a co víc, můžete si ji udělat i sami doma. Oč jde? O stěnu plnou fotografií, tedy takovou soukromou galerii.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma
Reklama

Někomu může shluk rámečků s fotkami připadat jako neuspořádaný chaos. Pokud jste už však někdy takovouto stěnu plnou fotografií tvořili, víte, že jde o něco, co si člověk musí pořádně promyslet. A my vám dnes řekneme, jak na to!

Co můžeme na stěnu pověsit?

  • Obrázky – Můžete zarámovat svoje malby či kresby, staré fotografie, barevné i černobílé fotky, kousky tapety, fotky z časopisů, citáty, ale i obrázky, které najdete na internetu. Samozřejmostí jsou i kresby vašeho potomka. Fotky mohou být různé, ale klidně i hezky sladěné. To samé platí i u velikostí. Můžete vytvořit stejně velké obrázky, ale také různě velké, které poté nakombinujete.
  • Rámečky si můžete vyrobit, koupit v běžném obchodě (kde vás mohou stát hodně peněz) nebo koupit na bleším trhu či na internetu. Pokud chcete stejné rámečky, můžete je natřít stejnou barvou.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

Jak obrázky rozvrhnout?

  • Nejlépe bude vypadat koláž ve tvaru čtverce, obdélníku, srdce nebo diamantu. Chybu však neuděláte ani s řadami. Obrázky dávejte zhruba 4 centimetry od sebe, u velkých kusů ještě o trochu víc.
  • Vždy postupujte od největších kusů, až poté pokládejte ty menší.
  • Nyní si vystřihněte z papíru stejně velké tvary, jako jsou rámy od obrazů a zkuste si koláž udělat přímo na stěnu, ať víte, jak to bude vypadat. Papír zde supluje opravdové rámečky.

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

Jak rámy připevnit?

  • Papíry ze stěny sundávejte tak, že vždy jeden papír vyměníte za daný obraz. Na místo si vždy udělejte puntík tužkou a přibijte hřebík. Pokud uděláte dírku mimo, stačí ji překrýt trochou sádry.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama