Nápadné solitéry

7.10.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Nápadné solitéry

Sponzorované odkazy:

Barvy v nášejí do života radost a do interiéru hravost. Výrazné tóny se zaslouží o to, že vám zařízení místnosti nyvždy uvázne v paměti.

Odborník radí:
Tiziana Brunová
Optimal interier design
(www.optimal-design.cz)

Málokdo z nás si libuje v nudných šedivých nebo béžových tónech. Pokud se však rozhlédnete po béžových domácnostech, odvážlivců, kteří se rozhodli "rozsvítit" svůj interiér nějakou sytou, výraznou barvou, příliš mnoho nenajdete. Proto vám tentokrát představíme různé příklady interiérů, které s barvami pracují a přitom neopouštějí hranice vkusu. Uvitíte, že dokonce ani fialová nemusí být tabu, pokud se používá správně a s mírou. A jestliže se zatím opravdu nechcete pouštět do žádných experimentů, udělejte si radost alespoň některým z řady vtipných doplňků, které vnesou do stojatých vod vašeho letitého zařízení svěží vítr.

Nápaditý stojan na noviny ve tvaru poskládaného papíru si získá srdce mnohapříznivců neotřelého designu. (1495 Kč, Naoko)

Kožená pohovka De Sede od Mathiase Hoffmanna má zajímavě řešené švy a subtilní kovové nožky. (Od 218 502 Kč, Abitare)

Kamkoli neobvykle glazovanou vázu Inside postavíte, tam bude přitahovat zaslouženou pozornost. (330 Kč, Luis)Pokud sladíte místnost do podobných odstínů, neuděláte chybu. Na pozadí žluté zdi vynikne oranžová sedačka. (Foto: Primalex)

Stolek Fiorile s průsvitným tácem má rozměry 50 x 29 x 44 cm. K dostání je též červený, modrý nebo kouřový. (5040 Kč, Alax)

Stěny nad kuchyňskou linkou od firmy Hanák oživují samolepící siluety různých druhů ovoce. (380 Kč, Sofistick)Pro větší odolnost je ocelová miska na mýdlo potažena epoxidovou přiskyřicí. (825 Kč, www.dokuchyne.cz)

Podkrovní ložnice je zařízena sestavou lakovaných skříněk z řady Orlando. barevné provedení si zákazník může vybrat ze vzorníku RAL. (Od 73 300 Kč, Vasta nábytek)

Nápadně oranžový studentský pokoj zjemní šedivý koberec a variabilní nábytek z řady Marius v dekoru světlého dřeva. (Foto: JV Pohoda)

Hravé variace

Zvolte si jednu barvu, jako hlavní a s ní kombinujte další odstíny, které ji zvýrazní.

Zajímavý tip:

Na ostří nože
Máte moderní kuchyň vybavenou dokonalými spotřebiči, a nemůžete se stále zbavit pocitu, že v ní něcochybí? Zkuste přidat pár designových maličkostí, díky kterým dostane ten správný "šmrnc". Co například plastový stojan na nože značky by-inspire? (1350 Kč, www.home-4design.cz

Loďka na vymačkání citronu nebo pomeranče doveze čerstvý džus až na stůl. (203 Kč, Koziol)Vzdušně působící kuchyňi s jídelním koutem dodaly originalitu vzorované stěny s motivem ovoce. (Foto a tapety: Hornschuch)

Na knížky, CD i DVD využijete otočný stojan Bebele. (10 440 Kč, Alax)

Nebojte se barev!

Odvážnější odstíny je třeba kombinovat s neutrálními tóny a jednoduchými tvary.Srdíčka se zapálenou čajovou svíčkou vytvoří romantickou atmosféru. (99 Kč, Apropos)

Popelník v retro stylubude dobře vypadat i jako artefakt vystavený na polici. (435 Kč, www.presenttime.cz)

Miska ze skla jek dostání i v zelené a modré verzi. (39 Kč, IKEA)

Výrazné tapetyCamengo nemusejí zůstávat jen na stěně - jejich vzory vkusně ozdobí i stínidlo lampy. (1639, Point-shop)

Stohovatelné sedátko Baby Bite od Karima Rashida připomíná zoubek. 6771 Kč, Abitare)

Chytrý plánovač
Také se právě odhodláváte ke změně výmalby pokoje a stále se s partnerem ne a ne dohodnout, jakou barvu vlastně zvolit? Vezměte si na pomoc Colordesignéra!
Nebojte se, za své služby po vás nebude nic chtít. Jde totiž o jednoduchý program, který naleznete na stránkách www.primalex.cz. Vyberete si interiér, který se nejvíce podobá tomu vašemu, a pak už jen z barevné škály volíte různé odstíny a jejich kombinace. (Primalex)

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Luxusní Designová Akvária

Luxusní Designová Akvária

5.12.2011 | PR článek | Dekorace

Zavzpomínejte, jak vypadalo akvárium dříve a kolik práce stálo jeho udržování… Doba se hodně změnila a to i v akvaristice. Tradiční pojetí akvária s r... Celý článek

Tapety, s nimiž byt rozkvete

Tapety, s nimiž byt rozkvete

11.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

S touto tapetou vykouzlíme v pokoji svěží atmosféru. Zásluhu na tom má květinový vzor v pastelových odstínech. Člověk má pocit, jako by se z květů šíř... Celý článek

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

30.9.2011 | PR článek | Dekorace

Záclony a závěsy na oknech jsou u nás téměř samozřejmostí. Prostě záclony patří k oknu, rozptylují nám ostré sluneční světlo, chrání soukromí i tlumí ... Celý článek

Vyhlášení soutěže o vstupenky na veletrh Tendence

Vyhlášení soutěže o vstupenky na veletrh Tendence

8.9.2011 | Redakce | Dekorace

Před týdnem jsme vyhlásili soutěž o 24 čestných vstupenek na mezinárodní veletrh interiéru a designu Tendence, který se uskuteční 15. – 18.9.2011 na V... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii