Nový obývák levně a rychle, aneb chce to změnu!

20.7.2009 | PR článek | Rubrika - Dekorace

Nový obývák levně a rychle, aneb chce to změnu!

Útulný a hezky zařízený domov je snem každého z nás. Pokud by jste rádi nějakou změnu, ovšem financí na proměnu vašeho domova se příliš nedostává, navrhnu vám nenákladné řešení, které je navíc rychlé a čisté. Jak vše elegantně vyřešit a uspokojit alespoň vizuální potřebu změny, když už nemůžete kupovat nábytek nový? Buďte originální, vytvořte si svůj vlastní svět.

Vytvořte si svůj svět


Posledním trendem u nábytku, který má hladký tvar, jsou samolepící fólie. Objevte i vy jejich kouzlo! K nepoznání dovedou změnit jakýkoliv nábytek a prostor. Vše je navíc rychlé, čisté a efektní. Samolepící fólie jsou ideální pro renovaci kuchyňských linek, dveří, nábytku, umakartových jader apod. Jejich výhodou je snadná instalace a jednoduchá údržba. Firma Hornschuch CS dodává na trh fólie s dětskými vzory, se vzory dřeva, dlaždic, mramoru, korku, apod. V nabídce jsou i fólie transparentní, které jsou určeny k dekoraci skleněných ploch. Fólie jsou dodávány v šířích 45, 67,5 a 90 cm. Ačkoliv jde o fólii, může budit dojem, že je to ořechové nebo třešňové dřevo, že jde o keramiku , mramor , nejnovější kovovou metalízu a podobně. Nábytek tak může mít neotřelý a zajímavý vzhled i za dostupnou cenu.

Vzory a textury se dají různě kombinovat, fantazii se meze nekladou. Záleží jen na vás, co si vymyslíte! Pokud chcete něco originálního, troufněte si na výraznějšší fólie s geometrickými vzory, s designem kůže nebo bambusu. Zvětšit prostor můžete rovněž zrcadlovými fóliemi, které umějí dělat s prostorem divy. Fólie se dají použít také na dveře (ty můžou být třeba z každé strany jiné, pokud se nám zachce), na okenní parapety, na lednici anebo třeba na okno. Pokud bydlíte v přízemí a chcete se chránit před nežádoucími pohledy, určitě oceníte fólie s krycím efektem.

Jak na to? ...Polepit!


Doporučujeme pro první lepení vybrat jeden kus nábytku, nepouštět se hned do celé vestavěné skříně nebo kuchyňské linky.

Budeme potřebovat ořezávač papíru, nůžky, pravítko, role samolepicích fólií d-c-fix a dostatečně velkou podložku. Po zjištění rozměrů skříněk přičteme na každou stranu rezervu na oříznutí fólie. Práci s nůžkami hravě zvládneme. Díky mřížkovanému rastru na rubové straně ustřihneme fólii rovně. Plochu je třeba před lepením zbavit prachu a nečistot. Jinak nám fólie nebude na povrchu dobře držet. Velké plochy se doporučují potřít před lepením jarovou vodou. S fólií tak můžeme lehce manipulovat a několikrát korigovat chybné nalepení. Stáhneme kousek spodní papírové vrstvy a potom ji přehneme. Následně přichytíme k podkladu asi 2 cm fólie. Přesahující části fólie, rohy, otvory a kouty vyřezáváme ostrým řezákem. Zaoblené tvary se nám budou lepit snadněji, když fólii d-c-fix nahřejeme fénem na vlasy. Pracovní desku, boky skříní a podobné rozměrnější plochy lepíme raději ve dvojici. Odmotávání spodního rastrovaného papíru a uhlazování fólie musí probíhat najednou. Čištění je velmi snadné a praktičnost jistě také hraje svou roli v životě dnešní ženy. Plochy polepené samolepicí fólií čistíme teplou vodou s přídavkem saponátu.

Celou místnost pak můžete ještě oživit jemnými, dekorativními motivy v podobě nálepek a můžete jimi zkrášlit i další hladké plochy (stěny, dveře, okna, skříně a podobně). V poslední době se hodně používají například různé květinové vzory či siluety postav. Do kuchyně či koupelny můžeme použít samolepící bordury nebo nálepky na obklady nebo vypínače.

Nápady na použití fólií:


renovace kuchyně
dekorace starého stolu a židlí
dekorace parapetů
polepení staré lednice
výzdoba obytného karavanu fóliemi
výroba designových krabicí na ukládání věcí
polepení vypínačů
výzdoba skříněk
vnitřek kuchyní a úložných prostor
okna -ochrana před nežádoucími pohledy
polepení reprobeden
polepení dveří
oživení místnosti dekorativními bordurami
v dětském pokojíčku

Samolepicí fólie zakoupíte v řetezcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.

Inspirujte se na: www.dcfix.cz

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Originální dekorace na stěny i nábytek

Originální dekorace na stěny i nábytek

27.8.2009 | PR článek | Dekorace

Nepatříte zrovna mezi zručné kreslíře a rádi byste ozdobili svou zeď či nábytek pěkným motivem? Nebaví vás už bílé stěny? Anebo toužíte po okamžité z... Celý článek

Nepotřebné maličkosti

Nepotřebné maličkosti

5.8.2009 | Redakce | Dekorace

Není snad jediný byt, kde by se nenašel nějaký ten zbytečný předmět sloužící k okrase, připomínající exotickou dovolenou, rodinnou oslavu nebo jen sla... Celý článek

Aby bylo útulno

Aby bylo útulno

9.6.2009 | Redakce | Dekorace

Vybavení interiéru domu či bytu je běh na dlouho trať. Na tom se shodnou jistě všichni, kdo tímto procesem zařizování prošli. Není to totiž jen zábava... Celý článek

Trendy v bydlení

Trendy v bydlení

1.5.2009 | Redakce | Dekorace

Domov je místo, kde si chceme odpočinout, když přijdeme z práce. Je to místo, kde se potkáváme s rodinnými příslušníky a trávíme zde volné chvíle. Pro... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii