Reklama

Oblečte interiér do zimní nálady

31.01.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Zima ještě zdaleka není u konce. Proč si tedy nedopřát zimní náladu i ve vašem interiéru? Teplé a hřejivé deky, krásné dekorativní polštáře a barvy zimy jsou přesně to, co váš interiér v tomto počasí potřebuje.

Oblečte interiér do zimní nálady
Reklama

Měkoučké dotýkání

Polštáře a deky v tomto zimním počasí mají víc využité než během zbytku roku. Příjemně vás zahřejí při večerní kávě a sledování všeho oblíbeného pořadu a navíc chlupaté polštářky i deky oživí každou pohovku. Na výběr máte z opravdu nepřeberného množství dek i dekorativních polštářů, kterých je na trhu spousta. Trendem jsou také velké pletené deky. Jak si uplést takovou deku se můžete podívat v následujícím videu.

 

Sněžítko pro radost

oblékáme interiér

I v zimním počasí si potrpíme na trochu nostalgie. Chladné večery lákají k zachumlání se do deky a prohlížení starých fotoalb. Zavzpomínejte na dětské chvíle také krásným sněžítkem na psacím stolku, kterým můžete ovlivnit třeba počasí venku. Co myslíte, když jej otočíte bude venku sněžit?

 

Takové sněžítko si můžete také vyrobit sami doma. Potřebujete k tomu sklenici od zavařeniny, plastovou figurku nebo oblíbenou fotografii, třpytky, glycerín a tavnou pistoli. Na víčko od sklenice připevníte tavnou pistolí figurku, nebo přímo do sklenice vložíte na míru střiženou fotografii. Do skleničky pak nasypte přiměřené množství třpytek. Zalijte směsí vody a glycerinu (⅔ glycerínu a ⅓ vody). Sklenici zašroubujte a máte sněžítko.

Krásné sny

oblékáme interiér

V krásném povlečení se zimními motivy se vám bude dobře spát. Vyberte si povlečení se sobem, vločkami nebo třeba kárované. Inspirujte se na internetu nebo v obchodě, co prodejci nabízí za vzory a oživte své postele krásnými obrázky. Postel pak doplňte o krásné pletené polštářky a velkou chlupatou deku, která vás večer příjemně zahřeje.

Z lesní říše

oblékáme interiér

Je škoda některé dekorace uložit hned po vánocích do krabic a nechat je tam ležet do těch příštích. Třeba krásné zasněžené šišky nebo zimní zvonkohry mohou zdobit váš interiér po celou zimu.

Zimní barvy

V zimě hrají hlavní roli především bílá a šedá barva. Bílá barva je symbolem čistoty, probouzí v nás fantazii a dokonale se kombinuje s jinými barvami. Šedá je naopak symbolem moderní elegance a nadčasovosti. K těmto barvám se pak skvěle hodí odstíny modré nebo fialové barvy. Využijte tyto barvy v každé místnosti a oblečte svůj interiér do zimní nálady.

Struktury, které zahřejí

oblékáme interiér

Ať už si vybíráte povlečení, deky, přehozy, záclony, ubrusy, polštáře nebo povlaky určitě byste měli volit pro zimní období struktury, které už na pohled zahřejí. Typickými jsou kožešina, flanel, bavlna, vlna apod. Toto jsou materiály, které můžete použít pro oblékání interiéru do zimní nálady. Oblečte však do nich i sebe. Třeba krásný pletený kabátek vás v práci jistě příjemně zahřeje a navíc je to skvělý outfit pro letošní zimu.

 

Zdroj fotografií: pinterest.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama