Reklama

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

16.08.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Ombré se stal novým trendem v interiéru, založeném na přechodu barevných odstínů od tmavé barvy až po světlou, téměř bílou. Případně od jednoho odstínu k jinému. Mnoho žen tuto techniku zná z módního světa, kde je taktéž velice populární. Jak ji aplikovat ve svém interiéru? To se dočtete v novém článku.

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí
Reklama

Ombré na stěnách

Ombré je velice pozoruhodné na stěnách, kdy se přechází od tmavých tónů až po světlé, téměř bílé odstíny. Vytvořit tento efekt je dost náročné a vyžaduje opravdu zručného malíře. Výsledek je však víc než okouzlující.  

 

ombré v interiéru

 

Pokud se rozhodujete pro ombré výmalbu, měli byste si uvědomit, že v malých místnostech by měla tmavá barva být vždy ve spodní části. Tím se vizuálně zvýší výška stropu. Šťastlivci s prostornými pokoji mohou ukázat svou představivost a experimentovat s přechody v jakémkoliv směru.

Ombré nejenom na stěnách

Vykouzlit jedinečný styl interiéru můžete také ombré efektem na textiliích. Nádherně bude vypadat ložní prádlo, polštáře nebo závěsy. Ideální je jemný materiál jako je hedvábí, plátno, bavlna nebo organza, kterému tento nový trend vyloženě sedne.

 

ombré v interiéru

 

Závěsy s tímto efektem mohou vytvořit originální a charakteristický design okna a harmonicky doplnit celkový design interiéru.

Ombré nábytek? Proč ne!

Nejenom textilie, či stěny mohou zdobit ombré efekty. Půvabně a originálně může vypadat i komoda, skříň nebo jiný kus nábytku, inspirovaný novým trendem. Výhodou je zde, že nábytek s tímto efektem si můžete snadno vytvořit sami doma.

 

ombré v interiéru

 

Stačí vzít plechovku bílé barvy a jednu plechovku libovolné barevné - pěkná je fialová, tyrkysová, zelená, modrá nebo růžová. Při jejich vzájemném míchání tak můžete dosáhnout mnoha různých odstínů, kterými vyzdobíte svoji postarší komodu.

 

Zdroj fotografií: essentialhome.eu

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama