Reklama

Provoňte si o Vánocích domov aromatickou svíčkou

21.12.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Každý náš krok provází světlo. Ve dne nám dává pocit bezpečí, našim očím možnost prozkoumávat fantastické kraje a jejich faunu a flóru. Jakmile se ale setmí, nezbývá nic jiného než si rozsvítit umělé světlo, například při čtení oblíbené knihy v pohodlí domova. Pokud ale chcete útulnější nebo romantičtější atmosféru, stačí zapálit jednu z široké škály nabízených svíček.

Provoňte si o Vánocích domov aromatickou svíčkou
Reklama

Zavzpomínejte o Vánocích na krásné chvíle

Ačkoli máme moderní elektrické přístroje, které nám zlehčují život, stále více se uchylujeme právě k době před objevením elektřiny. Často jezdíme na chatu bez teplé vody nebo pouze omezeně fungující na solární energii, místo navedené elektřiny preferujeme plynové bomby a přenosné venkovní vařiče nebo vaříme na otevřeném ohni v poklidné společenské atmosféře v kruhu blízkých přátel nebo rodiny. Takovou vzpomínku na táborové písničky na kytaru u ohně a opékání špekáčků má snad každý. Není divu, že jsou obchody přeplněné svíčkami, ať už těmi aromatickými nebo pouze ozdobnými. Svíčky budí vzpomínky a dávají pocit bezpečí, tak jako dávaly našim prarodičům a příbuzným v dávných dobách.

aromatické svíčky

Romantické chvíle nejenom o Vánocích

Idylické prostředí si můžete vykouzlit i jen za pomocí malých čajových svíček. Vyzkoušejte, jaké vás nebo vaši polovičku nejvíce povzbuzují, a zaplňte prostor tímto malým, ale kouzelným světlem. Pomůže vám to sblížit se a nabudit nějakou tu romantiku, nezbytnou pro intimní chvíle.

aromatické svíčky

Druhy svíček

Jistě vás někdy o Vánocích okouzlily voňavé medové svíčky, vyráběné z včelího vosku. Takové svíčky koupíte v podobě dekorativních figurek psů, koček i jiných zvířat a tvarů.

Dalším druhem jsou parafínové svíčky, které se vyrábí z parafínového vosku. Konkrétně se jedná o bílé krystalické směsi, které se získávají z ropy či dehtu. Parafínové svíčky se vyrábějí převážně ručně, proto se dá říct, že jakákoliv parafínová svíčka je originál.

aromatické svíčky

Palmové svíčky se vyrábí z palmového oleje. Ten se kromě výroby svíček používá i na výrobu mýdel, pracích prášků i jako margarín. Možná proto je palmový olej druhým nejpoužívanějším olejem na světě. Každopádně se svíčky z palmového oleje pěkně hodí do každé místnosti, jelikož svým lesklým vzhledem dělají nevšední dekoraci.

Známým materiálem ve svíčkařském průmyslu je gel, ze kterého se snadno vyrábí svíčky gelové. Jednotlivé směsi hustého gelu se nalijí do forem nebo se ohýbají do tvarů dle potřeby. Často si takové svíčky koupíme právě ve sklenici, do které byl gel nalit.

aromatické svíčky

Tip na závěr

Čajové svíčky zapálíte, a jakmile dohoří, jedinou možností je hodit je do koše. U aromatických svíček ve sklenici máte i jinou možnost. Taková sklenice se dá využít, pokud ji řádně umyjete čisticím prostředkem, samozřejmě potom co dohoří. Sklenice může sloužit na drobnosti, ale i jako stojánek na štětce a tužky či ji můžete naplnit barevnými kamínky a použít jako dekoraci.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama