Provoňte si o Vánocích domov aromatickou svíčkou

21.12.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Každý náš krok provází světlo. Ve dne nám dává pocit bezpečí, našim očím možnost prozkoumávat fantastické kraje a jejich faunu a flóru. Jakmile se ale setmí, nezbývá nic jiného než si rozsvítit umělé světlo, například při čtení oblíbené knihy v pohodlí domova. Pokud ale chcete útulnější nebo romantičtější atmosféru, stačí zapálit jednu z široké škály nabízených svíček.

Provoňte si o Vánocích domov aromatickou svíčkou

Zavzpomínejte o Vánocích na krásné chvíle

Ačkoli máme moderní elektrické přístroje, které nám zlehčují život, stále více se uchylujeme právě k době před objevením elektřiny. Často jezdíme na chatu bez teplé vody nebo pouze omezeně fungující na solární energii, místo navedené elektřiny preferujeme plynové bomby a přenosné venkovní vařiče nebo vaříme na otevřeném ohni v poklidné společenské atmosféře v kruhu blízkých přátel nebo rodiny. Takovou vzpomínku na táborové písničky na kytaru u ohně a opékání špekáčků má snad každý. Není divu, že jsou obchody přeplněné svíčkami, ať už těmi aromatickými nebo pouze ozdobnými. Svíčky budí vzpomínky a dávají pocit bezpečí, tak jako dávaly našim prarodičům a příbuzným v dávných dobách.

aromatické svíčky

Romantické chvíle nejenom o Vánocích

Idylické prostředí si můžete vykouzlit i jen za pomocí malých čajových svíček. Vyzkoušejte, jaké vás nebo vaši polovičku nejvíce povzbuzují, a zaplňte prostor tímto malým, ale kouzelným světlem. Pomůže vám to sblížit se a nabudit nějakou tu romantiku, nezbytnou pro intimní chvíle.

aromatické svíčky

Druhy svíček

Jistě vás někdy o Vánocích okouzlily voňavé medové svíčky, vyráběné z včelího vosku. Takové svíčky koupíte v podobě dekorativních figurek psů, koček i jiných zvířat a tvarů.

Dalším druhem jsou parafínové svíčky, které se vyrábí z parafínového vosku. Konkrétně se jedná o bílé krystalické směsi, které se získávají z ropy či dehtu. Parafínové svíčky se vyrábějí převážně ručně, proto se dá říct, že jakákoliv parafínová svíčka je originál.

aromatické svíčky

Palmové svíčky se vyrábí z palmového oleje. Ten se kromě výroby svíček používá i na výrobu mýdel, pracích prášků i jako margarín. Možná proto je palmový olej druhým nejpoužívanějším olejem na světě. Každopádně se svíčky z palmového oleje pěkně hodí do každé místnosti, jelikož svým lesklým vzhledem dělají nevšední dekoraci.

Známým materiálem ve svíčkařském průmyslu je gel, ze kterého se snadno vyrábí svíčky gelové. Jednotlivé směsi hustého gelu se nalijí do forem nebo se ohýbají do tvarů dle potřeby. Často si takové svíčky koupíme právě ve sklenici, do které byl gel nalit.

aromatické svíčky

Tip na závěr

Čajové svíčky zapálíte, a jakmile dohoří, jedinou možností je hodit je do koše. U aromatických svíček ve sklenici máte i jinou možnost. Taková sklenice se dá využít, pokud ji řádně umyjete čisticím prostředkem, samozřejmě potom co dohoří. Sklenice může sloužit na drobnosti, ale i jako stojánek na štětce a tužky či ji můžete naplnit barevnými kamínky a použít jako dekoraci.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak uspořádat rostliny v interiéru podle Feng-šuej?

Jak uspořádat rostliny v interiéru podle Feng-šuej?

27.12.2017 | StanislavaV | Dekorace

V jednom z našich posledních článků, věnovaných Feng-šuej jste se mohli dozvědět něco o tom, jak by měla vypadat zahrada navržená podle principů asijs... Celý článek

3 kroky k perfektní sváteční tabuli

3 kroky k perfektní sváteční tabuli

23.12.2017 | StanislavaV | Dekorace

Štědrý večer nastal...Tak se zpívá v jedné vánoční koledě. Možná u vás stejně jako u ostatních hrají vánoční koledy, obaluje se kapr, dozdobuje vánočn... Celý článek

Vánoční trendy 2017, aneb návrat k matce přírodě

Vánoční trendy 2017, aneb návrat k matce přírodě

14.12.2017 | StanislavaV | Dekorace

Vánoce jsou už téměř za dveřmi a je nejvyšší čas připravit si vánoční ozdobičky, dekorace i stromeček. Vybrat ten nejpěknější dá totiž někdy docela ho... Celý článek

Vánoce designově? S našimi tipy levou zadní!

Vánoce designově? S našimi tipy levou zadní!

13.12.2017 | StanislavaV | Dekorace

Vánoce se nám nezadržitelně blíží, a i když si to spousta z nás nedovede představit tak už příští neděli se můžeme těšit z dárečků a štědrovečerního k... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii