Revoluce v interiérovém designu

27.3.2012 | časopis Panel Plus | Rubrika - Dekorace

Revoluce v interiérovém designu

Sponzorované odkazy:

V architektuře bylo údajně již všechno nové řečeno… Společnost J.A.P. ovšem dokázala i přes toto tvrzení přijít s Grafosklem - absolutní novinkou, která v interiérovém designu a potažmo architektuře neměla zatím obdobu. Skleněné plochy mohou odteď nést jakýkoliv motiv fotografický, grafický a dokonce i látku.

Zpracováno z časopisu Panel Plus

Docílit vysněného stylu bydlení, to neznamená pouze vybrat nábytek a sladit s ním interiérové doplňky. Skutečná dokonalost tkví v harmonickém propojení nábytku a dekorací s preferovaným stylem našeho bydlení. Pokud se podaří daný motiv - orientální, provence nebo kterýkoliv jiný zopakovat na více rozličných materiálech, máme jistotu dokonalého souznění všech prvků interiéru.
Grafosklo je revolucí v interiérovém designu, a to především pro svou obrovskou variabilitu a přizpůsobivost. Sklo v podobě obkladů u kuchyňských linek, celoskleněných stěn, dveří, nebo jakékoli skleněné výplně v nábytku či v podobě celoskleněného solitéru, mohou nést doslova jakýkoliv motiv a neotřelým způsobem dovršit jednotné interiérové ladění bytu a vytvořit tak ojedinělou atmosféru.

Povýší design každé kuchyně

Mnozí nahlížejí na prostor kuchyně jako na čistě pracovní záležitost, která má být vybavena především funkčně a jen tím, co skutečně potřebujeme ke kulinářskému výkonu. Vzhledem k tomu, že právě kuchyň je jedním z nejfrekventovanějších míst v interiéru, je tu ze strany mnohých zákazníků požadavek na příjemný design a zahrnutí dekoračních prvků, které pobyt a práci zde udělají příjemnější. Grafosklo dokáže uspokojit jak praktický, tak i designový pohled na vybavení tohoto prostoru. Celoskleněný obklad kuchyňské linky v sobě může nést jakýkoliv motiv, fotografii a pokud je ve vašem interiéru dominantní nějaký látkový motiv, dokáží v J.A.P. do skla zatavit i ten. S výrazným stylovým prvkem za linkou získá prostor kuchyně dokonale originální nádech a k dotažení celkového vzhledu postačí už jen drobná dekorace. Grafosklo je zejména v kuchyni i velmi praktické. Ti, kteří ve své domácnosti disponují klasickým keramickým obkladem, vědí, že jeho údržba - čištění spár a vůbec všech malých ploch, je náročnou a zdlouhavou záležitostí. Naproti tomu tato skleněná varianta je velmi dobře udržovatelná a splní tak nároky na praktické zařízení kuchyně v té nejvyšší míře.

Vtiskne prostoru ojedinělou atmosféru

O to se postarají zejména celoskleněné stěny - na jejich velké ploše totiž dosáhne vybraný motiv zcela jiných designových rozměrů a dotvoření nálady v interiéru tak bude skutečně snadnou záležitostí. Řekněte sami, co navodí atmosféru například čisté přírody lépe než motiv lesa v doslova ohromující velikosti, dokonalém barevném ladění a v kvalitě vzbuzující pocit skutečné reality? Celoskleněné stěny nejsou jen designovým prvkem interiéru. Zvláště ve velkých prostorách může vzniknout požadavek na částečné oddělní některé zóny (kuchyně, obývacího pokoje). A to jak za účelem vytvoření intimity, tak i pro umocnění daného stylu interiéru.

Otevřte dveře do jiného světa

Neméně atraktivní skleněnou plochou, která doslova vybízí ke „vtisknutí života“, jsou celoskleněné dveře. Dveře jsou většinou tím prvním, s čím přijdeme při vstupu do místnosti v kontakt. Dveřní křídlo s nejrůznějším motivem může nechávat tušit, jaký interiér za sebou ukrývá. Jeho designu lze využít i všude tam, kde na doplňky a dekorace není místo, a přesto je kladen důraz na stylovost a neotřelou eleganci. Proč tedy neudělat například z obyčejné chodby s řadou dveří zajímavý prostor? Grafické možnosti jsou také ideálním řešením pro všechny, kteří mají rádi, když bydlení vyzařuje jejich vlastní osobnost, životní styl a filozofii – opatřit plochu dveří lze totiž skutečně jakoukoliv grafikou. Skutečnou lahůdkou je možnost do skla zatavit textilie v nejrůznějším designu. Nyní už nebudeme ladit pouze nábytek s kobercem nebo výmalbou, ale ii dveře například se záclonami nebo potahem sedací soupravy či látkové tapety.
Zapojte tedy svou fantazii a pořiďte si i vy svůj kousek skla ve vysněném stylu. Odteď může být každý z nás designérem svého vlastního bydlení.

Přečtete si o tématu Rekonstrukce bytu


Text: Martina Rychetská
Foto: J.A.P.
Zdroj: časopis Panel Plus

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

V barvách podzimu

V barvách podzimu

26.11.2013 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Pískovcový obklad působí solidně. Pokud se však nechceme do tak náročné práce sami pouštět, iluzi kamenů dokáže zdařile napodobit fototapeta značky Ko... Celý článek

Naše výroba

Naše výroba

4.5.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Zkuste se při zařizování svého interiéru, ale i při jiných nákupech zamyslet nad tím, odkud všechny ty výrobky pocházejí. Získáte zas jiný pohled na v... Celý článek

Stěny v hlavní roli

Stěny v hlavní roli

13.3.2012 | časopis Bydlení | Dekorace

Chcete-li do interiéru vnést nevšední prvek a přitom se vyhnout velkým stavebním úpravám, sáhněte po samolepkách a obrazových tapetách. Jejich instala... Celý článek

Valentýn je za dveřmi, buďte připraveni!

Valentýn je za dveřmi, buďte připraveni!

10.2.2012 | PR článek | Dekorace

Každý rok 14.února se slaví svátek zamilovaných – Svatý Valentýn. Slavte i Vy svátek se svými milovanými blízkými s Vaší drahou polovičkou. Buďte orig... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii