Reklama

Staňte se minimalistou a usnadněte si život

10.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Minimalismus jako takový způsob života, kdy se člověk odprošťuje od nepotřebných materiálních věcí a vsází na kouzlo života a zážitků. Minimalistické bydlení se vyznačuje čistotou, vzdušností a střídmostí. Jak si takový interiér můžeme zařídit i my?

Staňte se minimalistou a usnadněte si život
Reklama

Minimalismus je životní styl - může se týkat způsobu, jakým žijeme; výjimkou však není ani naše bydlení. Minimalisté se soustředí na kouzlo okamžiku a nezahlcují se nepotřebnými věcmi. Jde však o způsob bydlení, který nemusí vyhovovat každému. Minimalistický interiér lze chápat jako:

  • Interiér s čistými a rovnými liniemi, nábytek má rovné hrany.

  • Jednoduchý, nenajdeme zde žádné zbytečné věci. Naopak se upoutává pozornost na skutečně kvalitní kousky.

  • Pracuje s malým množstvím barev, nejčastěji jde o bílou. Říká, že interiér nepotřebuje spousty výrazných vzorů a barev.

  • Pracuje s kvalitními kusy nábytku a designovými doplňky.

  • Pracuje s kvalitním materiálem - sklo, dřevo, kov i kůže.

minimalismus bydlení

Nemusíte být 100% minimalisté

Skutečně minimalistické bydlení může mnohým z nás připadat příliš sterilní a strohé, přičemž hodně z nás touží po pocitu útulnosti a domova. Proto se nemusíme dosavadního životního stylu vzdát úplně, ale můžeme se snažit více minimalističtěji.

Zkuste začít ve svých skříních, které jsou jistě plné věcí, které nutně nepotřebujete a je vám jen líto, kdybyste se jich měli zbavit. Většina z nás nosí pouhých 20-30 % obsahu svého šatníku. Můžete udělat dobrou věc a šaty darovat na charitu. Zkuste své oblečení zredukovat na polovinu - ušetříte místo a zbude vám prostor pro lepší a kvalitnější kousky.

Moderní minimalismus v podání designera Felipe Hesse

minimalismus bydlení

Vsaďte na méně kousků, za to kvalitnějších

Zrušte police plné sošek, které máte vystavené jen tak, aby na ně sedal prach. Nechte si jen kousky, ke kterým máte citovou vazbu. Váš interiér určitě prokoukne a bude působit vzdušněji. Jako dekorace poslouží květiny, obyčejné rámy na obrazy nebo jednobarevné koberce.

Nesmíme zapomínat, že se minimalismus zaměřuje hlavně na účelnost, nikoliv na hru s detaily bydlení.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama