Reklama

Střídmé barvy

23.01.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Zařízení v tlumených tónech působí vyvážené a nechává prostor pro výrazné doplňky.

Střídmé barvy
Reklama

Nevtíravá elegance

Mnozí z nás obdivují atraktivní interiéry plné barev, které bývají dotaženy do posledního detailu. Takové byty i rodinné domy jsou však obvykle navrženy specializovanými designéry s bohatou zkušeností a citem, jak vzory a materiály správně zkombinovat. Co však delat v případe, že si musíme vystačit sami? Pokud zvolíme umeřenou barevnost (světlý nábytek, odstíny béžové, smetanově bílé nebo šedé), většinou se nám bez problému podaří zařídit byt příjemně a se zárukou, že se nám tak rychle neokouká. S jednoduchým zařízením dokážou divy zelené pokojové rostliny – například různé druhy palem, fíkusu nebo sukulentů. A nenápadná barevnost umožňuje doladění pomocí výrazných doplňků, které můžeme měnit tak často, jak se nám zlíbí a naše peněženka dovolí!

K TOMUTO rádiu nepotřebujete baterky. Dobíjecí akumulátory jsou napájeny otáčením kličky dynama. (Naoko)

STYLOVĚ netypickému detskému pokoji dominuje tapeta z kolekce Ambiance se vzorem plachetnic, který se vyskytuje také na závesech. (Linie design)

Zajímavý tip:

Máte tak zhýčkanou zlatou rybku, že zatoužila po vlastním domě? Originální akvárium, které připomíná funkcionalistickou vilu od Adolfa Loose, vytvořila společnost Umbra. (www.mhome.cz )

DŘEVĚNÁ šperkovnice Julia o rozměrech 20 x 14 x 9 cm je rozděleáa do několika praktických přihrádek. (mHome)

SKLENĚNÉ vázičky BoConcept se dělají v pěti barvách. Vysoké jsou 13 cm a mohou se uplatnit i jako dekorace do koupelny či dózy na vonnou sůl.

SLÁNKA i pepřenka jsou schované v tělícku a kalhotách tohoto porcelánového fešáka. Jen musíte dbát na to, aby je někde nezapomněl!

Vítězný němý sluha PETALO
Italská designérka Eugenia Minerva navrhla tento kousek jako reminiscenci na nejslavnejší židli znaky Thonet. Její neěmý sluha získal cenu „Honorable Mention“ v kategorii Product Design 2011 v rámci soutěže Red Dot Design Award 2011. (Ton) (Naoko)

ČISTOU geometrickou formu umyvadlových skřínek Preciosa 2 značky Kolo zjemňují kruhové nerezové úchytky na zásuvkách. (Sanitec)

Z MODERNÍ, převážne horizontálně koncipované nábytkové stěny z rady Aterno vyzařuje dokonalá vyváženost a uměrenost. Sestava vkusně kombinuje bílý lak s přírodním dřevem strukturovaného buku. Její délka je 325 cm, výška přibližně 220 cm. (Vasta nábytek)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama