Tapety, s nimiž byt rozkvete

11.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Tapety, s nimiž byt rozkvete

Sponzorované odkazy:

S touto tapetou vykouzlíme v pokoji svěží atmosféru. Zásluhu na tom má květinový vzor v pastelových odstínech. Člověk má pocit, jako by se z květů šířila dokonce i vůně. Kolekce tapet Belle Fleur zahrnuje 109 variant, jsou vinylové, a odolávají tedy otěru. Role měří 0,52 x 10 m. (Rasch Textil)

SYTÁ žlutozelená tapeta s jemnými květy ibišku rozzáří každý pokoj. S těmito výraznými barvami zacházejte opatrně, a pokud si nejste jisti, použijte ji například jen na stěnu za televizi nebo za pohovku. (Foto: A. S. Création)

DEKOR Okimi ze sady Haiku vnese svěží náladu přímo k vám domů. Stylizované květiny jsou natištěné na nenápadném podkladu. Vinylová tapeta je k dostání také v béžové nebo světle červené barvě. (Foto: Caselio tapety)

TAPETA s rokokovým vzorem vnese do bytu noblesní zámecký styl. Celek je dotvořen pomocí dekoračních lišt. (Foto: Designers Guild, tapeta Whitewell)

Starý papír musí pryč!

Před tapetováním musíte nejdříve strhnout starou tapetu. Většinou se stěna navlhčí vodou a prostředkem na uvolnění tapet a po změkčení se tapeta odstraní stěrkou. Jednodušší práce je s elektrickým parním čističem: voda v zásobníku se ohřeje, vzniklá pára se vede hadicí s napařovací hlavicí na zeď s tapetou. (Wagner)

Praktický tip:

Je to úplně jednoduché
Před tapetováním byste měli místnost vystěhovat a podlahu zakrýt fólií. Nejdříve odšroubujte podlahové lišty. Pokud jsou přitlučené hřebíky, zasuňte za ně opatrně dřevěné klínky a pak je tak dlouho zatloukejte kladívkem, dokud se lišta zcela neuvolní. Potom odstraňte starou tapetu (viz nahoře). U vinylové tapety musíte nejdříve vrchní vrstvu proděravět válečkem s hřebíky, aby voda při vlhčení pronikla až k vrstvě lepidla, a tapeta se uvolnila. Potřebný materiál a nářadí prodávají ve stavebních centrech. (Max Bahr)

NÁKUP fólie, malířská lepicí páska, stěrka, základní nátěr pod tapety, lepidlo, tapeta a nářadí.

VYROVNÁNÍ nejdříve vyplňte stěrkovací hmotou trhliny ve zdi. Nejvýhodnější je materiál připravený k okamžitému použití.

ZÁKLAD Stěnu natřete základním nátěrem pod tapety.

MĚŘENÍ Při vyměřování zdi zjistíte potřebnou výšku a počet pruhů tapety.

LEPIDLO Při lepení textilních tapet se lepidlo nanáší válečkem přímo na připravenou stěnu. Nejdříve musíte lepidlo rozmíchat podle pokynů výrobce.

NASAZENÍ Nastříhané pruhy tapety nasaďte nahoře s malým přesahem. Zkušení renovátoři bytu pracují přímo s tapetou v roli.

PŘITLAČENÍ Pokud máte tapetu správně svisle, vyhlaďte ji shora dolů čistým tapetovacím kartáčem. Dávejte pozor na to, aby vám nezůstaly mezi pruhy mezery!

ZASTŘIŽENÍ Dole ustřihněte tapetu nůžkami, nahoře uděláte hezký rovný okraj cutterem podle pravítka.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Hořící oheň je symbolem domova

Hořící oheň je symbolem domova

20.12.2011 | časopis Nové byty a domy | Dekorace

Interiéru nejen dodá atmosféru a pohodu: prostřednictvím krbů a krbových kamen se stal postupem času výrazným designovým prvkem. Celý článek

Luxusní Designová Akvária

Luxusní Designová Akvária

5.12.2011 | PR článek | Dekorace

Zavzpomínejte, jak vypadalo akvárium dříve a kolik práce stálo jeho udržování… Doba se hodně změnila a to i v akvaristice. Tradiční pojetí akvária s r... Celý článek

Nápadné solitéry

Nápadné solitéry

7.10.2011 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Barvy v nášejí do života radost a do interiéru hravost. Výrazné tóny se zaslouží o to, že vám zařízení místnosti nyvždy uvázne v paměti. Celý článek

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

30.9.2011 | PR článek | Dekorace

Záclony a závěsy na oknech jsou u nás téměř samozřejmostí. Prostě záclony patří k oknu, rozptylují nám ostré sluneční světlo, chrání soukromí i tlumí ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii